Müdür yetkili öğretmenlerin MEB'den talepleri

Müdür yetkili öğretmenlerin MEB'den talepleri
Birleştirilmiş sınıflarda ve genellikle köylerde görev yapan ayrıca müdür normu olmayan, müdür yetkili öğretmenlerin MEB'den talepleri

Biz müdür yetkili öğretmenler müdür normu bulunmayan okullarda öğretmenlik görevi yanında yönetim görevini yerine getiren öğretmenleriz.

1- Biz müdür yetkili sınıf öğretmenleri günde 6 saat olmak üzere birden fazla sinif olmak uzere haftada 30 saat derse giriyoruz.
2- Öğrencilerimizle ders işlerken milli eğitimden gelen bir telefonla acil yapılması gereken bir iş için dersi bırakmak zorunda kalıyoruz. Ya da okula gelen misafir, bahçede olan bir durum takipçisi olmak üzere dersi bırakmak zorunda kalıyoruz.
3- Müstakil müdürlerin kendi odalarında oturarak hatta yardımcılarıyla birlikte yaptıkları bütün işleri tüm derslere girerek haftada 3 ek ders saati karşılığında yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu 3 ek ders saati emeğimiz bir kenara milli eğitime koyduğumuz yol parasını karşılamıyor. Elbet yaptığımız görev kutsal para ile ölçülemez. Ancak sene içinde müstakil müdürlerin ve müdür yardımcılarının ek dersleri arttırıldı. Ancak bizde yönetici olmamıza rağmen değişiklik olmadı.
4- Birçoğumuzun idare odası yok.
5- Okulumuzun ödeneği olmadığı için kâğıt toner tarzı masraflarda harcadığımız para ek dersten fazla oluyor bazen. Cam kırıldığı zaman tuvalette sıkıntı olduğu zaman acil olduğu için maalesef yine cepten ödüyoruz.
5- Sn. Bakanım sizden beklentimiz öncelikle iş yükünü hafifletmek ders esnasında gereksiz toplantılara gitmemek.
6- Birleştirilmiş sınıflı okulların fiziki imkânlarının düzeltilmesi. Derslik ve idareci odalarının yapılması.
7- Birleştirilmiş sınıflı okullara az da olsa imkânların geliştirilmesi için ödenek talep ediyoruz.
8- Haftada 30 saat birden fazla sınıfa derse girmenin yanında idari işleri de yaptığımız için özlük haklarımızın düzeltilmesi haftalık 30 saat dışında idarecilikten aldığımız ek dersin 3 saatten 6 saate çıkarılmasını istiyoruz.

Eğitim sisteminin ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarana kadar çalışmaya devam edeceğiz. 
Bir köy öğretmeni.
Sadık UYGUN 
Müd.Yet.Öğrt.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.