Müfettişlerden 20 öğretmene sürgün cezası

Müfettişlerden 20 öğretmene sürgün cezası
İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 20 öğretmenin kendi çalıştıkları kurs merkezlerine öğrenci yönlendirmesiyle ilgili soruşturma tamamlandı.

Sakarya'da geçtiğimiz yıl Fen Lisesi ve bazı Anadolu Liselerinde görev yapan öğretmenler hakkında şok bir iddia ortaya atılmıştı. Öğretmenlerin, kendi çıkarları doğrultusunda okulda verilen dersleri manipüle ederek, öğrencileri ortak oldukları ya da çalıştıkları kurs merkezlerine yönlendirdikleri iddia edilmişti.

HALK DİLİNDE SÜRGÜN OLARAK BİLİNEN YER DEĞİŞTİRME CEZASI VERİLDİ!

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız
 

Aylar süren derin bir soruşturmanın ardından nihayet sona gelindi. Soruşturma sonucunda, iddiaların merkezinde yer alan Fen Lisesi ve Anadolu Liselerinde görev yapan yaklaşık 30'a yakın öğretmene yer değiştirme ve disiplin cezası verildiği belirtildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Sert Tavır

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün konuyla ilgili oldukça sert bir tavır sergilediği ve hiçbir şekilde taviz vermediği öğrenildi. Yaşanan bu olayın, Sakarya Milli Eğitim camiasında bomba etkisi yarattığı öğrenildi.

Öğretmenlere yönelik bu önemli iddia ve ardından gelen soruşturma, Sakarya'daki eğitim camiasını sarsarken, aileler ve öğrenciler de konu hakkında endişeli. Soruşturmanın detayları ve öğretmenlerin alacakları cezalar ise yakından takip ediliyor.

medyabar

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum