Öğretmen adayları dikkat! KPSS geçerlilik süresinde değişiklik yapıldı (7 Kasım 2019)

Öğretmen adayları dikkat! KPSS geçerlilik süresinde değişiklik yapıldı (7 Kasım 2019)
Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik (Karar Sayısı: 1753) 7 Kasım 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı. Yapılan değişiklik ile öğretmenler adayları arasında uzun süredir tartışılan KPSS puanlarının geçerlilik süresi 1 yıl olarak belirlendi. Öğretmen adaylarının 2018 ve 2019 yıllarında elde ettikleri KPSS sonuçları ise 2 yıl süre ile geçerli olacak. Ayrıca Öğretmen adaylarının KPSS’de puanları, yeni bir sınav yapıla

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik (Karar Sayısı: 1753) 7 Kasım 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı. Yapılan değişiklik ile öğretmenler adayları arasında uzun süredir tartışılan KPSS puanlarının geçerlilik süresi 1 yıl olarak belirlendi. Öğretmen adaylarının 2018 ve 2019 yıllarında elde ettikleri KPSS sonuçları ise 2 yıl süre ile geçerli olacak. Ayrıca Öğretmen adaylarının KPSS’de puanları, yeni bir sınav yapılamaması durumunda, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olacak.

KAMU GÖREVLERİNE İLK DEFA ATANACAKLAR İÇİN YAPILACAK SINAVLAR HAKKINDA GENEL YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesinin birinci fıkrasına birinci cümleden sonra gelmek üzere aşağıdaki cümle eklenmiştir.

"Ancak, öğretmen adayları için KPSS'de elde edilecek puanın geçerlilik süresi bir yıldır."

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğin geçici 10 uncu maddesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

"GEÇİCİ MADDE 11- Öğretmen adaylarının 2018 ve 2019 yıllarında elde ettikleri KPSS sonuçları hakkında, 11 inci maddenin bu maddenin yayımı tarihinden önceki hükmünün uygulanmasına devam edilir."

MADDE 3- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4- Bu Yönetmelik hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum