Öğretmen Atamaları Meclis Gündeminde (Soru Önergesi)

Öğretmen Atamaları Meclis Gündeminde (Soru Önergesi)
2019 yılı öğretmen atamaları konusu Meclis gündemine taşındı. Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a öğretmen atamalarını sordu.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI'NA 
Aşağıdaki sorularımın Anayasa'nın 98 ve TBMM İçtüzüğünün 96. Ve 99. Maddeleri uyarınca T.C. Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Saygılarımla. 25.02.2019 
Ömer Fethi Gürer /Niğde Milletvekili 
1) Ülkemizde 93 Eğitim Fakültesi, 50 Eğitim Bilimleri Enstitüsü (44'ü aktif) öğretmen yetiştirmektedir. Her 10 üniversite öğrencisinin l’i öğretmen adayıdır. Okul, öğretmen sayımız ve ihtiyaç sayısı bilinmektedir. Halen 400 bin öğretmen adayı atama beklediği de bilinmektedir. Her yıl yeni mezun ile aday öğretmen sayı da artmaktadır. MEB, alacağı öğrenci sayısı belli iken bu kadar öğretmen adayı yetiştiren okul varlığı bir araştırmaya dayalı mi açılmıştır? 
2) Öngörülebilir bir süreç içinde kaç öğretmen ataması sağlanıp sorun çözümü planlanmaktadır?

Kamubiz.com ÖZEL / ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.