Okul Müdürü ve öğretmene saldırı!

Okul Müdürü ve öğretmene saldırı!
Eğitim Birsen Şube Başkanı İbrahim Akar, Sarar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde bir öğretmene şiddet uygulanma olayı ile ilgili açıklama yaptı.

Akar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda;

Yer: Sarar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

''Okul Müdürü Hasan Kaymakçı ve okul çalışanlarımız Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere ücretsiz dağıtılacak kitapların dağıtımını yapan firmanın görevlisi tarafından kitapları okul merdivenlerine değil içeriye bırakmasını söylediği için dağıtım yapan görevli tarafından öğrencilerinin, öğretmenlerinin ve çalışma arkadaşlarının gözleri önünde fiili ve sözlü olarak şiddete maruz kalmıştır.

 WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

Kitap dağıtımını üstlenen firmanın görevlisi ihale şartnamesinde taahhüt ettiği şekilde görevini yapmamış üstüne üstlük arkadaşımıza şiddet uygulamıştır. Onlarca imam hatipli kız öğrencinin, bayan öğretmenlerin ve okul çalışanlarının gözleri önünde galiz küfürler savurarak arkadaşımızı tehdit etmiştir.

Görevi başındaki öğretmeni şiddete karşı koruması gereken Öğretmelik Meslek Kanunu böylesi utanç verici durumlar için tamir ve tadile muhtaçtır. Derhal ilk fırsatta Öğretmenlik Meslek Kanunu öğretmeni şiddete karşı korur hale gelmelidir.

Eğitim-Bir-Sen olarak arkadaşımıza yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Kendisine Bu konuda gereken her türlü hukuki desteği vermek adına üyemizin yanındayız. Gereken tepkiyi göstermek adına 8 Mayıs Pazartesi Saat 12.30’da okul önünde basın açıklamasında bulunacağız. Arkadaşımızın yalnız olmadığını göstermek adına üyelerimizi basın açıklamasına davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

eskisehir.net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.