Sakarya il milli eğitim müdürüne eğitim yöneticilerinden tepki

Sakarya il milli eğitim müdürüne eğitim yöneticilerinden tepki
Kamudanhaber.net haberi- Başörtülü Rehber öğretmenlere hakaret eden Üstün DÖKMEN’e , başörtülü İl Milli Eğitim Müdürü plaket verdi. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve okul yönetici ve öğretmenlere yönelik seminerler çerçevesinde bir programa katılan Prof. Dr Üstün Dökmen 28 Şubat kafasını hatırlatan ifadelerle başörtülülerin rehber öğretmen olamayacağını söyledi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir program çerçevesinde eğitimcilere seminer vermek üzere konuşma yapan Prof. Dr Üstün Dökmen skandal sözler sarfetti. Dökmen başörtülüleri adeta aşağılayarak “Başörtülüler Psikolijik danışman, rehber öğretmen olamaz” dedi. Sakarya Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ , program sonunda Üstün DÖKMEN’e plaket takdim etti . Fazilet Hanım ; 28 Şubat kafasını yaşayan bu adama plaket vereceği yere , yöneticileriyle salonu terk etmeliydi ...

Serdivan’da düzenlenen programda konuşan Dökmen “Nasıl bir pilot sarhoş olmamalı, bir hiristiyan psikolog haç takmamalı ise; Rehberlik Öğretmeni de Başörtülü bir olmaz!”, “Meslek icra edilirken İnşallah, Maşallah, Hayırlısıyla gibi cümleler sarfedilmemelidir!” dedi.

Dökmen’in sözleri karşısında adeta şaşkına dönen eğitimciler bu ifadelere tepki göstererek salonu terk etti.

Sakarya’nın başörtülü milli eğitim müdürü Fazilet DURMUŞ ; program sonunda başörtülü öğretmenlere hakaret eden Üstün DÖKMEN’e plaket verdi .

Üstün DÖKMEN’e plaket veren Sakarya il müdürüne eğitim yöneticilerinden tepki geldi .

Fazilet DURMUŞ’un ; “ cellatına aşık olmak “ deyiminde olduğu gibi davranış sergilediği , bu davranışının da eğitimciler arasında infiale neden olduğu konuşuluyor .

2023 VİZYON BELGESİ GEZİ PARKÇI ÖĞRETMENE EMANET EDİLMİŞ

Sakarya Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ , “ 2023 Vizyonu gençlik aşısı “ projesinin başına iktidar karşıtı gezi parkı destekçisi Ersel AYDIN isimli öğretmeni getirmiş . Sakarya’da aşı tutmuş gibi ...

Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı 2023 Vizyon belgesi kapsamında il müdürleri akademisyenleri illerine davet ediyor .

Akademisyenlerde vizyon belgesi kapsamında eğitim - öğretim üzerine seminer ve konferanslar veriyor .

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü de 2023 Vizyon belgesini tanıtmak üzere Prof.Dr.Üstün DÖKMEN’i illerine davet ederek okul yöneticilerine konuşma yapmasını istedi .

Üstün DÖKMEN’de kürsüde , başörtülü il Müdürü Fazilet DURMUŞ’un huzurunda başörtülü öğretmenlere hakaret edercesine ; “ başörtülü kişileri rehber öğretmen yapmayacaksınız “ dedi.

Üstün DÖKMEN’in bu hakaretlerine sessiz kalmayan birçok yönetici / öğretmen salonu terk etti .

İl Müdürü Fazilet DURMUŞ bu duruma tepki gösteremedi , hatta program sonuna kadar bekleyip , Üstün DÖKMEN’e plaket takdim etti .

Sakarya ilinde 2023 vizyon belgesi programları kapsamında konuşma yapan ve başörtülü öğretmenleri hedef alan Üstün DÖKMEN’in bu ilk vukuatı değil !

Daha önce yine benzer açıklamaları Ankara ve Antalya il müdürlüğünün programlarında da yapmış ve başörtülü kardeşlerimizi aşağılamıştı .

Üstün DÖKMEN’in başörtülü öğretmenleri hedef gösteren bu sözlerine en sert tepki Eğitimbirsen Genel Başkanı Ali YALÇIN’dan geldi .

Ali YALÇIN , Twitter hesabından yaptığı açıklamada ;

[1] Daha önce MEB'in Antalya'daki bir toplantısında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerini hedef alan Üstün Dökmen,şimdi de Sakarya'da başörtüsü konusundaki önyargısını ortaya dökmüş.

Önyargılarını,zırvalarını güya bilimsellik maskesiyle yedirmeye kalkmış.

[2] Üstün Dökmen, "Nasıl bir pilot sarhoş olmamalı,bir hiristiyan psikolog haç takmamalı ise;Rehberlik Öğretmeni de Başörtülü biri olmaz!”, “Meslek icra edilirken İnşallah, Maşallah,Hayırlısıyla gibi cümleler sarfedilmemelidir!” demiş.

Bu adamın yaptıkları "Küçük Şeyler" değil.

[3]İki noktada üzüntümü ifade etmeliyim.

Birincisi:Yıllardır bu adamlar bilim adamı,akademisyen sıfatıyla üniversitelerde ve kamuda zulmün meşruiyetini ürettiler.

Zulüm,onların direncine rağmen kararlı mücadelemizle son buldu.

Üzgünüm,çünkü hala itibar görüyorlar.

[4] İkincisi: Bu nasıl bir Milli Eğitim hafızası ki,bu adam üst üste bu tür rezillikler yaşatmasına rağmen hiç bir şey yokmuş gibi davetler alıyor.

Araştırdım.Mutfakta biri mi var diye. Evet mutfakta biri var ve "Gezici"...

Bu yaşananlardan  umarım bu kez bari ders alınır.

Eğitimbirsen Genel Başkanı Ali YALÇIN’ın Twitter hesabından yaptığı açıklamada , konuyu araştırdım mutfakta biri mi var diye . Evet mutfakta biri var ve “ Gezici”... sözleriyle kime mesaj gönderdiğini araştırdık .

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminde gezi parkı destekçisi bir öğretmeni görevlendiriyor .

Bu öğretmeni de , 2023 Vizyonu Gençlik Aşısı projesinin başına getiriyor .

Ersel AYDIN isimli öğretmen Sakarya ilinde 2023 Vizyon projesini öğrencilere aşılayacak kişi olarak seçiliyor .

Bu öğretmenimizin sosyal medya hesaplarına bakıldığı zaman , Gezi parkının sembolü olarak topluma yutturulan Ali İsmail KORKMAZ’ın resmini profil resmi yaptığı görülüyor .


Sakarya ilinde 2023 Vizyon belgesi kapsamında gençliğe vurulmak istenen aşı tutmuş .

Üstün DÖKMEN aracılığıyla başörtülü öğretmenler üzerinden Sakarya ilinde Vizyon belgesinin aşısı yapılmış .


2023 Vizyonu Gençlik Aşısı projesinin başına gezi parkçı öğretmeni görevlendiren il müdiresi Fazilet DURMUŞ’da bu aşıya bilerek ya da bilmeyerek katkı vermiş ...

Neyse ...

Sizin için ;

“ Küçük Şeyler “ !!! deyip haberimize noktayı koyalım ...

Kamudanhaber.net

Milli Eğitim Müdürümüzü yıpratma amaçlı bu haberler hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Basın Bürosu tarafından hazırlanan açıklama aşağıda sunulmuştur.

BASINA AÇIKLAMA

İlimiz, Serdivan Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nün 2018-2019 eğitim öğretim yılı yıllık çalışma planı doğrultusunda tüm rehberlik öğretmenlere yönelik, Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi’nin kurucusu Prof. Dr. Üstün DÖKMEN’in konuşmacı olarak katıldığı “Rehberlik yol göstermek mi, yollar göstermek mi?” başlıklı konferans düzenlenmiştir.

Söz konusu Konferans 04/03/2019 tarihinde saat: 13.30-16.00 saatleri arasında Serdivan Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşmiştir. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ konferansa katılmamış olup, söz konusu Konferansta konuşmacı DÖKMEN’in konuşmasının bir anında ‘Psikolojik danışman nötr olmak için inancını, kültürünü, giyimini, takılarını, ırkını temsil edecek şeyler kullanılmamalıdır. ABD filmlerinde oyuncular haç takıyor, ancak psikoloji filmlerinde asla kullanmazlar. Sizde psikolojik danışman olarak başörtü takarak gayri müslim birine danışmanlık yaparsanız onunla empati kuramazsınız ancak sempati kurarsınız. Benim odamda bir sürü Atatürk portresi var ama danışmanlık odamda bulundurmam. Kitap yazarken A.A yani Allah’ın adıyla yazarım’ demiştir. Bunun üzerine Serdivan RAM Müdürü Nesri GİRGİN’in ‘bu tavır insani olmaz’ demesi üzerine konuşma kapanmıştır.

Basın yayın organlarında yayınlanan haberde iddia edildiği gibi İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ konferansın hiçbir kısmında orada bulunmamıştır. Konferansın olduğu saatlerde Sakarya Milletvekilimiz Sayın Kenan SOFUOĞLU’nun “Genç Yetenekleri Motosiklet Sporuna Kazandırma” projesi kapsamındaki program nedeni ile Akyazı ilçesi Pazarköy İlkokulundadır. Ve bununla ilgili basında birçok haber ve görüntü yer almaktadır.

Haberlerde belirtildiği üzere Üstün DÖKMEN’e İl Milli Eğitim Müdürümüz tarafından herhangi bir plaket takdim edilmemiş olup, böyle bir görüntü de bulunmamaktadır. Ayrıca Üstün DÖKMEN’in konferansta söylediği ifade edilen yukarıda belirtilen sözlerinden İl Milli Eğitim Müdürümüze konferanstan 1(Bir) gün sonra bilgi verilmiştir.

Sakarya Eğitim Bir-Sen 1 Nolu şubesi tarafından basın yayın organlarına yanlı olarak servis edilen bu haber ve açıklama hiçbir şekilde teyit edilmemiş ve maksatlı olarak İl Milli Eğitim Müdürümüzü yıpratmak amaçlı yapılmıştır.

Bilgilerinize sunarız.

YALÇIN AKALTIN

Sakarya İl Milli Eğitim Basın Sorumlusu

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum