Seçim tarihi açıklandı, ancak öğretmen atamaları hala açıklanmadı!

Seçim tarihi açıklandı, ancak öğretmen atamaları hala açıklanmadı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 yılı için seçim tarihini 14 Mayıs olarak açıkladı, ancak 100 bin atama bekleyen öğretmenler için bir müjde gelmedi

Seçim tarihi açıklandı, ancak öğretmenler hala atama bekliyor!

Seçim tarihi açıklandı. Bu açıklama öncesinde, EYT çıktı, vergi borçları yapılandırıldı, memur maaşlarına yüzde 12 refah payı verildi ama genç öğretmen adaylarının beklediği atama kontenjanlarına dair hiçbir açıklama yapılmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 yılı için seçim tarihini 14 Mayıs olarak açıkladı.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Bu açıklama öncesinde, 23 yıldır çözülemeyen EYT sorunu yüzyılın afet bilançosuna rağmen çözülebildi. Cumhuriyet tarihinin en büyük vergi yapılandırması çıktı. Yılın başında asgari ücret 8 bin 500 TL'ye yükseltildi, memur maaşlarına da normal zamma ilave olarak yüzde 12 oranında refah payı zammı yapıldı.

Tüm bu süreçte, 2022 sınavına girmiş binlerce aday günlerdir 2023 yılı öğretmen atama sayılarının açıklanmasını bekliyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yöndeki tüm çağrılara karşı duyarsız... Ne sayı veriyor ne de tarih açıklıyor. Topu sadece Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığına atmakla yetiniyor.

2022 yılı sınavlarına giren binlerce aday Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den artık bir açıklama yapmasını bekliyor.

Gazete Memur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.