Sendika açıkladı: Tüm okul müdür ve müdür yardımcıları grevde

Sendika açıkladı: Tüm okul müdür ve müdür yardımcıları grevde
KTOEÖS, bugün 08.30-12.00 saatleri arasında tüm okullarda müdür ve müdür muavinlerinin grevde olacağını açıkladı.

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), bugün okul müdürleri, müdür muavinleri ve okul temsilcileriyle yapılan toplantıda alınan görüşler doğrultusunda bugün 08.30-12.00 saatleri arasında tüm okullarda müdür ve muavinlerin grevde olacağını duyurdu.

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem, yönetim kurulu toplantısının ardından yaptığı yazılı açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı ve UBP-DP-YDP hükümeti öğretmene saldırılarına devam ettiğini” öne sürerek öğretmenlerin maaşlarında grev kesintisi yapıldığını bildirdi ve bununla ilgili gerekli hukuksal mücadelenin başlatılacağını duyurdu.

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Bugün okul müdürleri, müdür muavinleri ve okul temsilcileriyle yaptıkları toplantıda aldıkları görüşler doğrultusunda yönetim kurulunun bazı kararlar aldığını bildiren Eylem, karar uyarınca sınavların yapılmayacağını, kendilerine destek olan veli ve öğrencileri düşündükleri için üniversiteye gidecek 12. Sınıf öğrencilerini mağdur etmemek adına mezun edilmeleri için öğretmenlerin bir kez daha elini taşın altına koyacağını belirtti.

Eylem, bugün 08.30-12.00 saatleri arasında tüm okullarda müdür ve müdür muavinlerinin grevde olacağını kaydederek “dayatmalara boyun eğmeyeceklerini, mücadeleye devam edeceklerini” ekledi.

kıbrıspostası

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.