Sinoplu il milli eğitim müdürü AK Partiden aday oldu

Sinoplu il milli eğitim müdürü AK Partiden aday oldu
Sinoplu bürokrat, Samsun eski İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, AK Parti 28. Dönem Sinop Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusu yaptı

Milli Eğitim Müdürlüğü döneminde çalışma ve projelere imza atan Sinoplu bürokrat, Samsun eski İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, AK Parti 28. Dönem Sinop Milletvekilliği aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı. Başvuru evrakların AK Parti İl Başkanlığı’na teslim eden bürokrat, seçimin güçlü adayları arasında yer alıyor. Aday adaylığı başvurusu sonrasında değerlendirmelerde bulunan Coşkun Esen, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan seçimlerim tüm Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

 WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Esen; “14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde Sinop’umuzdan 28. Dönem Milletvekilliği aday adaylığı için resmi başvurumuzu yaptık. Sinop’a ve Sinopluya hizmet için çıktığımız bu yolda tüm gönüllere dokunacağız. Seçimler Sinop’umuza ve ülkemize hayırlar getirsin” dedi. 

COŞKUN ESEN KİMDİR? 

Sinop’un Ayancık ilçesinde doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Sinop’ta tamamladı. Lisans eğitimini ülkemizin önde gelen üniversitelerinden olan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini “Eğitim Yönetimi ve Denetimi” alanında Dumlupınar Üniversitesinde yaptı.

İlk öğretmenlik görevine 1995 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinde başladı. Burada bir süre görev yaptıktan sonra memleketi Sinop iline tayin oldu. Sinop’ta çeşitli okullarda öğretmenlik ve okul yöneticiliği görevlerinde bulundu. 2003-2012 yılları arasında Ayancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü yaptı. 2012-2016 yılları arasında Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Coşkun Esen, başarılı eğitim çalışmalarında dolayı 14/03/2016 tarihinde Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı. 

Yaklaşık 6 yıl süren Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevi ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na Milli Eğitim Uzmanı olarak atandı. Birçok Sivil Toplum Kuruluşunda görev alan Coşkun Esen, evli ve bir çocuk babasıdır. 

COŞKUN ESEN’İN BAZI HİZMETLERİ VE ÖDÜLLERİ 

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü iken 2015 yılında “Yılın Eğitimcisi” ödülünü aldı. İnternet Medya Grubu (İMG) tarafından geleneksel olarak düzenlenen İMG medya ödülleri kapsamında “Yılın Bürokratı” ödülünü aldı. 2023 Türkiye vizyonunun hedeflerini yakalamak, yöneticilerimiz ile öğretmen ve öğrencilerimizin yenilikçi uygulamaları hayata geçirmelerini teşvik etmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”ni 3 defa alarak önemli bir başarıya imza attı.  Müdürlüğü sırasında hayata geçirdiği birçok projesi çeşitli illere ilham kaynağı oldu. “Samsun Okuma Vakti” projesi birçok il tarafından uygulandı. “Maarif Hareketi” isimli projesi, dönemin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından alınarak tüm Türkiye’de uygulanmak üzere projelendirildi.  “Geleceğe Kulaç Atıyoruz” projesi dönemin Başbakanı Binali Yıldırım tarafından Valiliklere örnek proje olarak gösterilmiştir. Bulunduğu illerde yaptığı önemli çalışmalarından dolayı bakanlık ve valilik düzeyinde birçok kez ödüllendirildi.  Bütün bu başarı ve birikimlerini Sinop’a ve Sinopluya taşımak isteyen Coşkun Esen, Sinop ilinden 28. Dönem Milletvekili aday adayı oldu.

gerzeninsesi.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.