Tercih danışmanlığı komisyonunda görevli öğretmene 18 saat ek ders

Tercih danışmanlığı komisyonunda görevli öğretmene 18 saat ek ders
2017 yılında tercih danışmanı öğretmene kaç saat ek ders ücreti verilecek? Millî Eğitim Bakanlığı tarafından, geçen yıl Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminde başlattığı ve üniversiteye yerleşecek adaylar için de uygulamaya başlattığı “tercih danışmanlığı“ hizmeti bu senede devam etti. Komisyonlarda görev yapacak öğretmenlere haftalık 18 saat ek ders ücreti verilecek.

2017 yılında tercih danışmanı öğretmene kaç saat ek ders ücreti verilecek? Millî Eğitim Bakanlığı tarafından, geçen yıl Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminde başlattığı ve üniversiteye yerleşecek adaylar için de uygulamaya başlattığı  “tercih danışmanlığı“ hizmeti bu senede devam etti. Komisyonlarda görev yapacak öğretmenlere haftalık 18 saat ek ders ücreti verilecek.

Komisyonlar:

8'inci sınıf öğrencilerinin girdiği TEOG ve Yükseköğretim Geçiş Sınavları YGS-LYS için tercih dönemi süresince hizmet verilmesi amacıyla, il ve ilçelerde “Tercih Danışmanlığı Komisyonları” oluşturulacak. Komisyonlar, eğitim bölgeleri dikkate alınarak birden fazla kurulabilecek ve erişimin kolay olduğu yerlerde hizmet verecek. Komisyonların adres ve iletişim bilgileri, ders yılı bitmeden öğrenci ve velilerine duyurulacak. Her ilde komisyonlar ve komisyon üyeleri, hizmet verilecek öğrenci sayıları dikkate alınarak oluşturulacak.


18 saat ek ders ücreti:

Komisyonların fiziki mekânlarının düzenlenmesi, ihtiyaç duyulacak olan internet, bilgisayar, kırtasiye malzemeleri gibi konularda gerekli tedbirler alınacak. Komisyonlarda görevlendirilecekler, öncelikle Rehberlik ve Araştırma Merkezleri'nde (RAM) çalışan rehberlik öğretmenlerinden, TEOG sınavı için 8'inci sınıf öğrencisi bulunan rehberlik öğretmenleri ve yükseköğretime geçiş için liselerde görev yapan rehberlik öğretmenleri ile tercih konusunda donanımlı öğretmen ve yöneticilerin arasından seçilecek. Rehberlik ve araştırma merkezlerinde görevlendirilen, komisyonlarda görev alacak öğretmenlerin ek ders ücretleri haftalık 18 saat üzerinden yapılacak.

Kamubiz.com Özel Haber

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.