Türk Eğitim Sen, banka promosyonlarını Rekabet Kurumu’na taşıdı!

Türk Eğitim Sen, banka promosyonlarını Rekabet Kurumu’na taşıdı!
Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Mehmet Düzlü, banka promosyonlarını Rekabet Kurumu’na taşıdıklarını belirtti.

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Mehmet Düzlü, banka promosyonlarıyla ilgili açıklama yaptı. Tüm eğitim çalışanlarını kapsayan promosyon görüşmelerinin umulan sonuca ulaşılmaması üzerine konuşu Rekabet Kurumu’na taşıdıklarını ifade eden Başkan Düzlü, “Son aylarda yaşanan enflasyon artışına ve çalışanların maaşlarının artmasına rağmen 2023 yılında teklif edilen rakamların 2022 yılının bile altında olması maalesef bankaların promosyon konusunda keyfi bir tutum içerisinde olduğunu göstermektedir. Unutulmamalıdır ki bankaların çalışanlara verdiği promosyon bir lütuf değildir” dedi.

TÜM ÇALIŞANLARI KAPSAMALI

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
Ülke genelinde yaşanan bu durumdan en son Sakarya’daki çalışanların etkilendiğine değinen Düzlü, “Çalışanlarımızın bu yaşam şartlarında en ufak hak edişlerinin bile zayi olmasına asla razı olamayız. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün bu konudaki tavrını da doğru buluyoruz. Konunun çözümü noktasında Rekabet Kurumu’na başvurarak bir adım attık. Ancak bu konunun asıl çözümü, banka promosyonlarıyla ilgili mevzuatın tüm çalışanları kapsayacak şekilde düzenlenmesi ve bankaların keyfiyetinin ortadan kaldırılmasıdır. Sendika olarak meselenin mevzuata kavuşması noktasında da gereken çalışmaları yapacak ve taleplerimizin takipçisi olacağız.
T54.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.