Türk Eğitim Sen'den Eğitim Bir Sen'e İnceleme Tepkisi

Türk Eğitim Sen'den Eğitim Bir Sen'e İnceleme Tepkisi
Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Musa Akkaş twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada, Eğitim Bir Sen Antalya-Alanya ilçe temsilcisinin 'MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Sayın İHSAN ERKUL ile birlikte Alanya'daki okullarımızı ziyaret ederek incelemelerde bulunduk. Öğretmen ve öğrencilerimizle sohbet ettik.' açıklamasına tepki gösterdi.

Aynı konuya ilişkin Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan'da tepkisini şu şekilde dile getirdi:

Merak ediyorum;@tcmeb proje okullarının müdür atamalarından sonra, okulların teftişini de sendikaya mı ihale etti? Sendikanın İlçe temsilcisi, refakatine MEB Daire Başkanı İhsan Erkul ve İlçe MEM Hüseyin Er’i alarak okullarımızda “incelemelerde” bulunmuş(!) @ziyaselcuk @hmzaydg

NEDİR BU REZALET

Bir sendikanın Antalya-Alanya ilçe temsilcisi kendini amir,müdür, müfettiş, bakanlık yetkilisi yerine koyuyor olmalı ki, Facebook temsilcilik sayfasında bir paylaşım yapıyorlar.Bu paylaşımda;”MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Sayın İHSAN ERKUL ile birlikte Alanya'daki okullarımızı ziyaret ederek incelemelerde bulunduk. Öğretmen ve öğrencilerimizle sohbet ettik.”diyorlar.

Haliyle Alanya’da bulunan okulları incelemelerde Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’de hazır bulunmuştur.
Bu okulları “İNCELEME” hangi amaçla yapılmıştır.Bir sendikanın ilçe temsilcisi hangi sıfatla bu incelemede bulunuyor.Sendika ilçe temsilcisine kim inceleme ziyaretine müsade ediyor.Anlaşılan o ki,bir sendikaya inceleme görevi verilmiş.Bu görevi bu sendikaya kim vermiş,açıkçası bilmek istiyorum.MEB bakanlık bürokratı,ilçe Milli Eğitim Müdürü,Sendika ilçe temsilcisi birlikte sınıflara giriyorlar,boy boy resimler çekinip paylaşıyorlar.

Ne yapılmaya çalışılıyor,bu paylaşımla mesaj kimedir. Bu ilçede birden fazla sendika olduğunu ilçe milli eğitim müdürü bilmiyor mu,yoksa?

Bu inceleme!!! sendikal bir faaliyet mi,yoksa MEB’nın incelemesi mi?

Bakanlığın bir faaliyeti ise Sayın daire Başkanı Sayın İhsan Erkul ve İlçe Milli Eğitim Müdürü cevap versin ilçe sendika başkanının orada ne işi var.Sendikal faaliyet ise okulları incelemede!!! daire başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün ne işi var?

Alanya İlçe sendika başkanına bu görevi kim verdi, gerçekten merak ettim.Bakanlık,Valilik,ilçe milli eğitim müdürlüğümü verdi.Kim verdi bu görevi.

Yoksa Milli Eğitim Bakanlığı’nda teftiş sistemine sendikalarda dahil edildi de,bizim miiii haberimiz yoktur.

Cevap bekliyorum...

Musa Akkaş 

Bu tepkilere karşı EBS Alnaya'dan gelen açıklama şu şekilde oldu: MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Sayın İHSAN ERKUL'un okul ziyaretlerine eşlik ettik. Sehven yanlış anlaşılmalara sebep olan cümlemizden dolayı kamuoyundan özür dileriz.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum