Ücretli öğretmenlere kadro teklifi, AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi...

CHP Muğla milletvekili Süleyman Girgin tarafından geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve pek çok kesim tarafından tepki toplayan ücretli öğretmenlerin kadroya alınmasına ilişkin sunulan kanun teklifi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi.

EĞİTİM 17.01.2023, 20:21 Editör
Ücretli öğretmenlere kadro teklifi, AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi...

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğretmen kadrosunda açık bulunması halinde ders ücreti karşılığı derse giren ücretli öğretmenler, ara ara  kendilerine kadro verilmesi yönünde taleplerini birçok mecradan dile getiriyor. Ancak ilgili talep, birçok kesim tarafından tepkiyle karşılanıyor. Ayrıca pek çok defa Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ücretli öğretmenlerin kadroya alınması ile ilgili bir çalışma olup olmadığına yönelik sorulan sorulara kesin bir dille ücretli öğretmenlerin kadroya alınmasına karşı olduklarını, böyle bir çalışma olmadığını söyledi. 

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Geçtiğimiz günlerde CHP Muğla milletvekili Süleyman Girgin ücretli öğretmenlerin kadroya alınmasına ilişkin teklifi TBMM'ye sunduklarını belirtti. Ancak sözkonusu teklifin AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Süleyman Girgin'in ilgili paylaşımı ise şu şekilde:

Ücretli öğretmenlerin kadroya alınmasına ilişkin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığına sunulan yasa teklifi ise şu şekilde

kamudanhaber

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
Fatma Genç 2 hafta önce
Eğer bir kadro verilecekse, devletine en fazla hizmeti, emeği geçen emektarlardan başlanmalıdır.Formasyon sahibi ücretli öğrt emeğinin çok olduğu tartışılmazdır.Hizmet yılları dikkate alınmalıdır.Ücretli öğrt ülkemize en az 10,15,20 yıldan bu yana hizmet ediyorlar.Her kesime kadro veriliyorken,emektar ücretli öğretmenlerin emeğine kadro verilmemesi çok üzücü..Orta yaşa gelmiş emektar ücretli öğretmenlere yazık değil mi? Özel Eğitim, Ana sınıfı, ilkokul, ortaokul,Lise gibi her alanda ve kademede en az 10, 15, 20 yıl gibi hizmet var,heba olmamalı.
OY VERECEKMISINIZ HAKKINIZI GASP EDEN IKTIDAR VE ORTAGINQ 1 hafta önce
HAKKINIZI YIYENLERE OY VERECEKMİSİNİZ 30 BİN FAHRİ 30 BİN EŞ 30 BİN ÇOLUK COCUGUNUX 60 BİN QNNE BABANIZLA BİRLİKTE

OY VERECEKMISINIZ HAKKINIZI GASP EDEN IKTIDAR VE ORTAGINQ
harun 1 hafta önce
yanlış hatırlamıyorsam mhpli bi vekil de ücretli öğretmene kadro verilmesini savunmuştu
kerem 1 hafta önce
hepsi yalaka bunların.