Virüs tatilinde ücretli öğretmenlerin ek ders mağduriyeti giderilmelidir

Virüs tatilinde ücretli öğretmenlerin ek ders mağduriyeti giderilmelidir
2 haftalık coronavirüs tatilindeki ücretli öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek mi? Dünyayı sarsan koronavirüs nedeniyle öğrenci ve öğretmenlerin sağlığı için 16-30 Mart tarihleri arasında okullar iki hafta tatil edilmiş ve öğrencilerin eğitimlerine evde eğitim şeklinde devam etmeleri kararlaştırılmıştı. Bu süreçte MEB'de görev alan ücretli öğretmenlerin ek ders mağduriyeti bugünkü TBMM Genel Kurulunda dile getirildi.

SUAT ÖZCAN (Muğla) – Eğitime bakacak olursak, öğrenciler ve öğretmenler mağdur durumda. Uzaktan eğitimde yıl sonu yapılacak sınavlarda bu öğretim yılı için öğrencilerin sene sonunda yapılacak sınav soruları coronavirüs salgınıyla ara verildiği tarihe kadar işlenen ders konularını kapsamalıdır. Ücretli öğretmenler girdikleri dersin ücretlerini alırlar, eğitime ara verilmesi nedeniyle derslere giremeyecekler, dolayısıyla ücret de alamayacaklar. Bu sebeple, Millî Eğitim Bakanlığı ücretli öğretmenlerin mağduriyetlerini gidermelidir.

Kamubiz.com ÖZEL/ ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
13 Yorum