Benzi ve motorine yeni zam haberi geldi!

Benzi ve motorine yeni zam haberi geldi!
Motorine ve benzine yine zam gündemde. Motorine yapılacak son zamla birlikte litre fiyatı 40 TL'ye dayanacak. Benzine ise 1 TL civarında zam bekleniyor

Araç sahipleri dikkat! Benzin ve motorine bir zam haberi daha geldi. Akaryakıt zammın 13 Eylül Çarşamba gece yarısından itibaren geçerli olacağı bildirildi.

Akaryakıt ürünlerinde rekor zam için düğmeye basıldığı, ilk zammın motorine geleceği iddia ediliyor. Motorin zammını ise benzin takip edecek.

Motorine 1,50 TL'lik zam için tarih belli oldu. Zammın 13 Eylül Çarşamba saat 00.01’den itibaren geçerli olacağı belirtiliyor.

Zamlı tarife ile motorinin litre fiyatı İstanbul’un Avrupa yakasında 37,86 TL’den 39,36 TL’ye çıkacak.

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız
 

Ekonomist Şeref Oğuz, "Benzin ve motorinde 50 TL'ye doğru. ÖTV oranları yeniden arttırılıyor. Eylül'de okul fiyatları yanı sıra akaryakıt zamları ile aylık çift hane artışlara hazır olun.. OVP hedefi şimdiden şaşmaya başlıyor. Zira kamu harcamaları, vergi ve #enerji zamları dinmek bilmiyor." diyerek sürücülere üzücü haberi verdi.

Motorin İstanbul’un Anadolu yakasında 39,42 TL’den, Ankara’da 39,95 TL’den ve İzmir’de 40,16 TL’den satılacak.

Motorin fiyatı Adıyaman, Hakkari, Mardin, Muş ve Van başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu şehirlerinde 41 TL’nin eşiğine gelecek.

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

Benzine de 1 TL civarında zam yapılabileceği belirtiliyor.

gerçekgündem

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum