AK Parti'den en düşük memur maaşı için kanun teklifi açıklaması

AK Parti'den en düşük memur maaşı için kanun teklifi açıklaması
Erdoğan'ın HAK İŞ konfederasyonunda memura yapılacak zam açıklanmasının ardından AK Parti'den kanun teklifi çıkışı geldi


AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "En düşük memur maaşının 22 bin lira olmasına ilişkin müjdeyi 14 Mayıs'tan sonra 28. Dönem'in ilk icraatlarından biri olarak kanun teklifine dönüştüreceğiz. Bu düzenlemeden bütün emeklilerimiz de yararlanacak." dedi.

   WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Akbaşoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, temmuz ayında en düşük memur maaşının 22 bin lirayı bulacağına ilişkin müjde verdiğini hatırlattı.

"Bu müjdeyi 14 Mayıs'tan sonra 28. Dönem'in ilk icraatlarından biri olarak kanun teklifine dönüştüreceğiz. Bu düzenlemeden bütün emeklilerimiz de yararlanacak" ifadesini kullanan Akbaşoğlu, kanun teklifinin, "haziran sonu, temmuz başı" itibarıyla yürürlüğe girmesini öngördüklerini dile getirdi.

AA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.