AK Parti'den memur, emekli ve asgari ücret zammı için yeni açıklama

AK Parti'den memur, emekli ve asgari ücret zammı için yeni açıklama
AK Parti Meclis Grubu Başkanlığı görevine getirilen Abdullah Güler, memur ve emeklileri heyecanlandıran açıklamalarda bulundu.

Temmuz ayında yapılacak zam oranıyla ilgili konuşan Güler, hem memur maaşları hem de emekli maaşı alan vatandaşlara sevindiren haberi verdi. İşte detaylar...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 28. Dönem, resmen başladı. AK Parti Meclis Grubu Başkanlığı'na ise Abdullah Güler getirildi. Görevi İsmet Yılmaz'dan devralan Güler, milyonların en çok merak ettiği konular hakkında çok net mesajlar verdi ve asgari ücret, memur zammı ve emekli zammı için önemli açıklamalarda bulundu.

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız

2023 TEMMUZ MEMUR MAAŞINA NE KADAR ZAM YAPILACAK?
NTV canlı yayınında açıklamalarda bulunan Güler, maaşlara yapılacak refah payı artışı için, "Temmuz ortasına kadar ekonomik olarak vaatlerimizi içerecek, gerek emeklilere, gerek asgari ücret ile çalışanlar, gerek memur maaşlarının 22 bin liraya yükseltilmesi vaatlerimiz konusunda çalışmalarımızı arkadaşlarımız devam ettiriyor" ifadelerini kullandı.

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

2023 TEMMUZ EMEKLİ MAAŞINA NE KADAR ZAM YAPILACAK?
En düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL'ye yükseltilmesi sonrası üzerinde aylık alanlar için de düzenleme yapılacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı.

"En düşük maaşın üzerinde aylık alanların kriter ve özlük hakları en düşük maaş alanlarla eşitlendi" diyen Güler, "Refah payının dağıtımı ile beraber çalışma yapılıyor. 15 Temmuz hem memurlar hem de memur emeklileri açısından önem arz ediyor. O tarihe kadar en azından bu vaatlerimizi içeren bir kanun tasarısını görüşmüş olacağız" dedi.

karar

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
9 Yorum