CHP'den flaş açıklama! Staj sigortası mağdurları adalet ve yasa bekliyor

CHP'den flaş açıklama! Staj sigortası mağdurları adalet ve yasa bekliyor
Staj sigortası mağdurları adalet bekliyor ve her yasa döneminde çıkacak bir yasanın yolunu gözlüyorlar. Anayasa’nın eşitlik ilkesinden bu insanlar neden faydalanamıyor? Bu yasal çarpıklık ne zaman giderilecek?

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet dün TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmasında, 'Staj sürelerinin sigorta başlangıcı olarak kabul edilmemesinden dolayı yüz binlerce kişi mağdur durumda. Mesleki Eğitim Kanunu’yla staj sigortaları başlangıcı sayılan kanuni hakları Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda yapılan düzenlemeyle geriye dönük olarak ellerinden alınmıştı. Birçok mesleki alanda staj yapanların staj günleri sigorta başlangıcı sayılırken haftada iki gün okulda, üç gün sanayide ve fabrikalarda yaz tatili bile yapmadan çalışarak staj yapanlar bu haktan ne yazık ki mahrum bırakıldılar.

Staj sigortası mağdurları adalet bekliyor ve her yasa döneminde çıkacak bir yasanın yolunu gözlüyorlar. Anayasa’nın eşitlik ilkesinden bu insanlar neden faydalanamıyor? Bu yasal çarpıklık ne zaman giderilecek?' dedi

Kamubiz.com ÖZEL / ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum