Emekli maaşına kademeli zam geliyor! Örnek hesaplama haberimizde

Emekli maaşına kademeli zam geliyor! Örnek hesaplama haberimizde
Emekli maaşlarına kademeli zam nasıl yapılacak? İşte kademeli zamda örnek hesaplama

Emekli maaşlarında kademeli zam yapılması planlanıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan açıklamalara göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin taban maaşından itibaren zam oranları belirleniyor.

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız

Son haberlere göre, masadaki formüllere göre 10-15 bin lira arasında emekli aylığı alanlara yüzde 45, 15-20 bin lira arasında aylık alanlara yüzde 40, ve bu tutarın üzerindekiler için de yüzde 35 zam oranları düşünülüyor. Örneğin, 10 bin lira emekli aylığı alan bir kişiye yüzde 45 zam yapıldığında, aylık miktarı 4 bin 500 lira artarak 14 bin 500 liraya yükselecek.

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Bu kademeli zam planı, emekli maaşlarının daha adil bir şekilde artırılmasını hedefliyor. Daha yüksek maaş alan emeklilere daha düşük oranlarda zam yapılması, maaşların arasındaki makasın daralmasını sağlayacak.

Ancak, belirlenen oranların kesinleşip uygulanması için ilgili kurumların onayı gerekmektedir. Dolayısıyla, kesin zam oranlarının ve uygulama tarihlerinin resmi açıklamalarla netleşmesi beklenmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4 Yorum