EYT Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 10 güne yasalaşacak!

EYT Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 10 güne yasalaşacak!
MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, EYT sorunu ile ilgili ilgili “Şu an için bunun çıkması mümkün değil. Hele hele seçime 10 gün kala böyle popülist bir politika da uygulanmaz” açıklamasına rağmen, Sosyal Güvenlik Müşaviri Ali Tezel, emeklilikte yaşa takılanlar EYT'lilerle ilgili, 31 Mart'tan önce cumhurbaşkanı kararnamesiyle yasalaşacağı iddiasında bulundu.

Sosyal Güvenlik Müşaviri Ali Tezel, emeklilikte yaşa takılanlar EYT'lilerle ilgili son dakika açıklaması yaptı. Tezel tarafından sosyal paylaşım sitesine yüklenen video başlığında "EYT 10 güne çıkacak" denildi

EYT’lilerin seslerini duyurmak için Maltepe'de düzenlediği mitingde sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel açıklamalarda bulundu.

Tezel, ”Burada bedava köfte yok, bedava döner yok, burada ceplerine 100 lira harçlık koyan da yok. Ona rağmen burdasınız ya… Emeğin kardeşliği bu. Bizim için siyaset yok, aramızda her partiden olan var. Ama mağduriyet tek, emeğin maduriyeti...” ifadelerini kullandı.

Ali Tezel, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

"31 Mart'tan önce sayın cumhurbaşkanımız bunu cumhurbaşkanı kararnamesiyle yasalaştıracak göreceksiniz. Diyorlar ya kaynak nerede. Ben 20 yıldır sana prim ödüyorum. Kaynak o işte. Ne yaptın benim primlerimi? 3o yıldır çoluğumun çocuğumun rızkını sana prim diye, vergi diye veriyorum ben? Ne kaynağından bahsediyorsun sen? 30 yıldır ödediğimiz primlerin karşılığını istiyoruz. Sadaka istemiyoruz."

ulusal.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
8 Yorum