EYT’lilerin kamuya zararları yoktur!

EYT’lilerin kamuya zararları yoktur!
Emeklilikte yaşa takılanlar, Dernek Başkanlığının öncülüğünde Türkiye Büyük Millet Meclisine geldiler, tüm partiler eliyle görüşme talebini ilettiler. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu EYT’lilerle görüşme öncesinde grup toplantımızda “Bugünü not edin. EYT sorununu çözeceğim.” dedi.

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in 26 Kasım 2019 tarihli TBMM konuşması: ÖMER FETHİ GÜRER (Niğde) – Emeklilikte yaşa takılanlar, Dernek Başkanlığının öncülüğünde Türkiye Büyük Millet Meclisine geldiler, tüm partiler eliyle görüşme talebini ilettiler. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu EYT’lilerle görüşme öncesinde grup toplantımızda “Bugünü not edin. EYT sorununu çözeceğim.” dedi. İktidar EYT sorununu çözmeyeceğini açıkladı, biz çözeceğiz. EYT’lilerin kamuya zararları yoktur. Anayasal haklarını istiyorlar. EYT mağdurları yük ve maliyet olarak nitelenemez. Yirmi beş yıldır ödedikleri primlerinin karşılığını istiyorlar. Prim ve günü tamam olan ve işsiz kalınca açlığa mahkûm olan EYT’linin sorunu mutlaka çözülmelidir. Yaş değil, prim ve gün esaslı emeklilik sağlanmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak EYT’lilerin yanındayız ve emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını biz çözeceğiz.

Kamubiz.com ÖZEL/ ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum