Hacı Bayram Tonbul: Seyyanen Zam Memurlar İçin Mecburiyettir

Hacı Bayram Tonbul: Seyyanen Zam Memurlar İçin Mecburiyettir
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul kamu görevlileri için seyyanen zammı zorunlu olduğunu belirtti.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul; Eskişehir, Aydın, İzmir ve Denizli İl Temsilciliklerinin düzenlediği il divan toplantılarına katıldı. İl divan programlarında konuşan Tonbul, kamu görevlilerinin ekonomik dalgalanmadan dolayı enflasyon baskısına maruz kaldığını belirterek seyyanen zam çağrısında bulundu.

Eskişehir il divan toplantısına konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ise kamu görevlilerinin alım gücünün düştüğüne vurgu yaparak seyyanen zam çağrısında bulundu. Ücretler arası makasın daraldığını ve bunun da iş barışını bozduğunu, kamudaki dengenin sağlanması için ücretlerin yeniden ele alınması gerektiğini ifade eden Tonbul, “Geçtiğimiz toplu sözleşmede oransal olarak önemli bir artışa imza atmıştık. Ancak ne yazık ki ekonomideki gelişmeler bu kazanımı gölgeledi ve etkisinin çok kısa sürmesine neden oldu. Her zaman ifade ettiğimiz gibi sabit gelirliler olarak bizim için en iyi zam düşük enflasyondur. Bugünkü enflasyonist ortam en çok sabit gelirlileri zorluyor. Alım gücümüzün ve hayat standardımızın düşmesine neden oluyor. Bununla beraber kamudaki ücret dengesi de sarsılmış durumda. Bunu yeniden ele almak ve düzenlemek gerekiyor” şeklinde konuştu.

   WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Aydın’daki il divan toplantısında konuşan Tonbul, buradaki toplantısa ise kamu görevlilerinin ücretlerine seyyanen zam yapılması gerektiğini ifade ederek “Memur-Sen olarak bizler siyasi ve ekonomik olarak atılan her adımı değerlendiriyor ve ona göre hareket ediyoruz. Doğru bildiğimizi söyledik şimdi de olması gerekeni ifade ediyoruz ve diyoruz ki kamu görevlisinin alım gücü ciddi şekilde düşmüştür bunun düzeltilmesi artık mecburiyet haline gelmiştir” diye konuştu.

Denizli’de düzenlenen il divan toplantısında ise ekonomide yaşanan gelişmelerin ve ortaya çıkan tablonun kamu görevlileri için seyyanen zammı zorunlu kıldığını ifade eden Tonbul, “Bugün yaşanan gelişmeler maaş/ücretlerin eridiğini, kayıpların artacağını, kayıpların telafisi için iyileştirme yapılması gerektiğini göstermektedir. En düşük devlet memuru maaşı göz önünde bulundurularak kamu görevlilerimizin haklı beklentisi görülmeli, seyyanen iyileştirme hayata geçirilmelidir" ifadelerini kullandı.

Son olarak İzmir’de gerçekleştirilen il divan toplantısına katılan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul, Memur-Sen’in şimdiye kadar önemli kazanımlara imza attığını ifade ederek 7. Dönem Toplu Sözleşme’de de sorunları çözmek için masada olacağını belirtti. Tonbul, “Şimdiye kadar 802 kazanımı nasıl elde ettiysek bundan sonraki süreçte kazanım sayımızı artıracak sorun alanlarını kapatacağız. Bugüne kadar bunu örgütlü gücümüze başardık. Yine aynı güçle memnuniyet üretecek kazanımlara imza atacağız” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.