SGK Uzmanından Heyecan Verici Haber: Emekli Maaşları Temmuz Zammı Hesaplaması Yapıldı

SGK Uzmanından Heyecan Verici Haber: Emekli Maaşları Temmuz Zammı Hesaplaması Yapıldı
15 milyon emeklinin Temmuz 2024 en düşük maaşları açıklandı. En düşük emekli maaşı, yılın ilk 6 ayındaki enflasyon beklentisine göre hesaplandı. Heyecan verici zam oranlarıyla dolu bu gelişme SGK uzmanı Muhammet Bayram tarafından duyuruldu. İşte detaylar!

Önümüzdeki temmuzda mekli maaşlarına ne kadar zam yapılacağı hakkında pek çok kişi tarafından araştırma yapılıyor. Enflasyon ve fiyat artışları nedeniyle temmuzda emekli maaşlarına yapılacak zam oranları merakla bekleniyor. Uzmanların bu konuda görüşleri için yazımızı okuyun.

Milliyet’e konuşan SGK Uzmanı Muhammet Bayram, “İlk 6 ayın enflasyon beklentisi yüzde 20 ile 25’ler seviyesinde. Enflasyon oranına ilave zam ile birlikte yüzde 30’lara yakın bir artış söz konusu olabilir. Yapılan artışlar önceki dönem enflasyonunu yansıtıyor. Önümüzdeki dönemin enflasyonunu karşılayan bir artış değil. Sene sonunda enflasyon hızlı bir şekilde düşüşe girecek. Sene sonu enflasyon oranının düşük çıkması bekleniyor.” değerlendirmesini yaptı.

“EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 15 BİN TL OLABİLİR”

“En düşük emekli maaşına ilişkin temmuz ayı beklentim 15 bin TL düzeyinde” diyen Bayram, “Normal şartlarda önceki dönemde en düşük emekli maaşının daha yüksek olmasını bekliyorduk. Asgari ücret ile arasındaki makas açıldı. Temmuzda en az 15 bin TL seviyesine gelirse emeklilerin hakkı korunmuş olur diyebiliriz” şeklinde konuştu.

“ASGARİ ÜCRETE DE ZAM GELEBİLİR”

Bayram asgari ücrete ilişkin de şu değerlendirmeyi yaptı:

“Emeklilere ve memurlara mutlak suretle 6 ayda bir zam yapılıyor. Tabi asgari ücretliye yılda bir artış oluyor. Memur ve emeklilere maaş artışı yapılmışken asgari ücretliye de bir zam gündeme gelebilir. Emeklilere temmuz ayında yapılacak artışın refah payı ilavesi şeklinde olmasını bekliyorum.

yönhaber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.