Uzman isimden maaşlara çarpıcı tahmin! 2024 Ocak ayında öyle bir zam yapılacak ki...

Uzman isimden maaşlara çarpıcı tahmin! 2024 Ocak ayında öyle bir zam yapılacak ki...
Ekonomi uzmanı Alaattin Aktaş, yerel seçim öncesi maaşlar yüksek oranda zam yapılacağını söyledi. Aktaş bu zamla birlikte enflasyonun örtüleceğini bildirdi.

2024 yılında maaşlara yapılacak zamla ilgili Uzman isim Alaattin Aktaş yeni bir öngörüde bulundu. Aktaş seçimden önce yılbaşı zammının yüksek bir oranda yapılacağını ve böylece enflasyonun bir ölçüde örtüleceğini söyledi

Ekonomi uzmanı Alaattin Aktaş, "Yerel seçimden önce yapılacak yılbaşı zammının oranı yüksek tutulacak ve böylece enflasyon ayıbı bir ölçüde örtülecektir" değerlendirmesinde bulundu. İşte, Alaattin Aktaş ekonomi yorumu...

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız
 

Orta Vadeli Program'ın (OVP) enflasyon hedeflerini yine ötelediğini kaydeden ekonomi uzmanı Alaattin Aktaş, ekonomi yönetiminin enflasyonla mücadelede 'mış gibi' yaptığını söyledi.

Yüksek enflasyonun Hazine'ye ve borçlu şirketlere yarar sağladığını ifade eden Alaattin Aktaş, sabit gelirlerin de belli dönemlerdeki zamlarla avutulduğunu belirtti.

İktidarın seçim öncesi yüksek zam yapmak için yazı düşük zam oranlarıyla geçirdiğini iddia eden Alaattin Aktaş, "Unutmayalım; en son verilen zam, en akılda kalan zamdır!" diye yazdı.

2024 YILINDA MAAŞLARA NE KADAR ZAM YAPILACAK?

Alaattin Aktaş'ın Ekonomim'deki, "Enflasyonu boş ver, sen yeter ki yüksek zam ver!" başlıklı yazısındaki ilgili bölümü şöyle:

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

Yüksek enflasyonun en çok Hazine'ye ve borçlu şirketlere, tabii ki kişilere de yaradığı ortada.

Sabit gelirli vatandaş ve özellikle emekliler mi, onları hiç sormayın!

Ama onlar da belli dönemlerde verilen zamlara odaklanıyor ve yüksek zam verildiği takdirde enflasyonu bir anda adeta unutuveriyor.

Bu gerçeğin en çok farkında olan ve bunu kullanan da iktidar...

Şimdi hazırlıklar yılbaşı için...

Ortada enflasyon gibi bir ayıp var.

Bu ayıbı örtecek olan da yüksek zam.

Ama bu ayıbı örtmenin de bir zamanı var.

Unutmayalım; en son verilen zam, en akılda kalan zamdır!

Yerel seçimden önce örneğin bu yılın ortasında verilen zammı yüksek tutup yılbaşında verilecek olanı daha düşük belirlemek siyaseten akıllıca olur muydu? Herkesin aklında son zam kalacağına göre, tabii ki olmazdı.

Şimdi yapılacak olan da bellidir. Yerel seçimden önce yapılacak yılbaşı zammının oranı yüksek tutulacak ve böylece enflasyon ayıbı bir ölçüde örtülecektir.

Zaten enflasyonun sorumlusu olarak hükümeti görmeyen, fiyat artışlarını hâlâ dış güçlere bağlayan, hâlâ tüm dünyada bizdeki gibi bir sıkıntı olduğunu düşünen çok geniş bir kesim bulunduğu dikkate alınırsa yılbaşında verilecek yüksek oranlı bir zam adeta lütuf gibi kabul edilecektir.

Böylece ayıp örtülmüş ve iktidar yerel seçime elini güçlendirmiş olarak girecektir.

karar

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum