Emekli olan polislere ek 1,5 milyon TL ödenecek

Emekli olan polislere ek 1,5 milyon TL ödenecek
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün itibariyle emekli olacak polislere POLSAN tarafından ek olarak 1,5 milyon TL ikramiye verileceğini söyledi

Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti İstanbul milletvekili seçilen Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü personeli ve aileleriyle Şişli'de bir otelde kahvaltıda buluştu.

Polsan'dan elde edilecek emekli ikramiyesi tutarı
Soylu, POLSAN'daki dönüşüme ilişkin olarak şunları söyledi:

   WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

"İçişleri Bakanı olduğum gün Polsan iflas etmişti. 2032 ve 2033'te kapanacaktı. Çünkü FETÖ içini boşaltmıştı. Polisin parasını iç etmişlerdi. Bana Polis teşkilatındaki en büyük eserin nedir derlerse, belki bir çok şey vardır ama benim için Polsan'dır. Polsan sizin emekliliğinide size o kadar büyük bir katkı sağlacak ki, bugün söylediklerimi o gün anlayacaksınız. Bugünün parasoyla 1,5 milyon TL civarında gelir elde edilecek, bir emeklilik ikramiyesi elde edilecek. Devletin verdiği ikramiyeden kat be kat fazla olacak. Yıllık şuan 2 milyar TL'nin üzerine gelir elde ediyor."

gazetememur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.