Emniyet mensuplarına 3600 ek gösterge için yeni kanun teklifi

TBMM Başkanlığına polisler hakkında yeni bir kanun teklifi daha verildi. Niğde Milletvekili Ömer Fethi Güler tarafından hazırlanarak TBMM’ye verilen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifinde, emniyet personelinin ek göstergelerinin artırılması öngörülüyor. Teklif Plan ve Bütçe Komisyonuna 22 Mayıs 2019'da havale edildi.

Emniyet mensuplarına 3600 ek gösterge için yeni kanun teklifi

Polislere 3600 ek gösterge verilmesi için verilen Kanun Teklifi 14 Mayıs 2019 tarihinde TBMM'ye sunuldu. TBMM’ye sunulan kanun teklifinde , emniyet personelinin ek göstergelerinin artırılması amaçlanmaktadır. 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılması İçin Vermiş olduğum Teklif ve Gerekçesi. Ekte yer almaktadır. 
Gereğini saygılarımla arz ederim. 14.05.2019 
Ömer Fethi Gürer /Niğde Milletvekili 

MADDE GEREKÇELERİ:

MADDE 1- 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun I Sayılı Ek Gösterge Cetvelinin VII. Emniyet Hizmetleri Sınıfi bölümünde düzenleme yapılması ve polislerimizin yıllardan beri artırılmasını bekledikleri ek göstergelerin artırılarak, böylece görevleri sırasında ve emekliliklerinde hak ettikleri ücretlendirme sisteminin sağlanmış olması amaçlanmıştır. 
MADDE 2-Yürürlük maddesidir. 
MADDE 3- Yürütme maddesidir. 

GENEL GEREKÇE: Toplumların olmazsa olmazı huzur ve güvendir. Böylesine önemli bir beklentiyi, büyük bir özveriyle ve zor koşullarda yerine getiren emniyet mensuplarımızın, çalışma koşullarındaki aksaklıklar mutlaka düzeltilmeli, hak ettikleri çalişma koşullarına erişebilmeleri için gerekli tüm düzenlemeler vakit geçirilmeden yapılmalıdır. 

24 Haziran seçimleri ve 31 Mart seçimleri öncesinde polis, hemşire, öğretmen ve din görevlilerine 3600 ek gösterge düzenlemesi yapılacağı belirtilmişti. Halen bu düzenleme yapılmamıştır. 1.dereceden aylık alan öğretmenin ve Emniyet Müdürü dahil, (İl Emniyet Müdürü ve 1.sınıf emniyet müdürleri hariç) emniyet hizmetlerinde görev yapan polis memurunun ek göstergesi 3000 iken (Yüksekokul Mezunu), astsubay Kd. Başçavuş'un ek göstergesi 3600'dür. Toplumun huzur ve güvenliğini emanet ettiğimiz polislerimizin hak ettikleri ücretlendirme için ek göstergelerinde düzenleme yapılması bir an önce gerçekleştirilmelidir. 

Vermiş olduğumuz Kanun Teklifi ile; Atatürk ilke ve İnkılapları doğrultusunda, gece gündüz demeden, zor koşullar altında görevlerini yerine getiren, huzur ve güvenimizin teminatı olan emniyet mensuplarımızın en önemli sorunu olan ek gösterge rakamlarının düzenlenerek bu konudaki mağduriyetlerini gidermek amaçlanmıştır. 

657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN TEKLİFİ 

MADDE 1- 14.07.1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun I Sayılı Ek Gösterge Cetvelinin VII. Emniyet Hizmetleri Sinifi bölümündeki ek göstergeler karşılarında gösterilen oranda düzenlenmiştir.

VII. EMNİYET HİZMETLERİ SINIFI 
b)
Teftiş Kurulu Başkanı, Polis Akademisi Başkanı ve Emniyet Genel Yardımcıları ile Ankara, İstanbul, İzmir Emniyet Müdürleri, 
1 - 5300 
c) Daire Başkanları ile Diğer Birinci Sınıf Emniyet Müdürleri, 
1 - 4800 
d) Kadroları bu sınıfa dâhil olup da Emniyet Müdürü sıfatı kazanmış olanlar 
1 - 4000 
2 - 3600 
3-  3000 
4-  2200 
e) Kadroları bu sınıfa dâhil olup da, yukarıda sayılanlar dışında kalanlardan; 
aa) Yüksek Öğrenimliler 
1 - 3600 
2-  3000 
3 - 2200 
4-  1600 
5 - 1300 
6-  1150 
7-  950 
8-  850 
bb) Diğerleri 
1 - 2200 
2 - 1600 
3 - 1100 
4-  800 
MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer. 
MADDE 3- Bu Kanun hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

Kamubiz.com ÖZEL /ANKARA

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Arif 2 yıl önce

ÖĞRETMENE SAHIP ÇIKAN YOK MU....!¿
NERDE VERİLEN 3600 SÖZLERI...!?

Avatar
Misafir 2 yıl önce

Niğde milletvekili çok çaba işinde özellikle orta Anadolu'da tarih medeniyeti Niğde'nin gelişmesi yönünde helal olsun şehrine sahip çıkan vekile

Avatar
cumali 2 yıl önce

3600 sözü tutulmadığından güvenim kayboldu çünkü verilen söz tutulmalı.

Avatar
Kemal 2 yıl önce

Chp denen milletvekili assubayi otmrk gosterirken mezuniyeti assubaydan dusuk kendi milletvekili maasini ornek gostersene chp assubaydan oy yerine 3 1 alir oda size yeter siz pkk pesine takilin

Misafir Avatar
barboros 2 yıl önce @Kemal

ast subaydan kastın nedir pkk lı demek sana yakışıyormu pkk lıların zaten partisi var cadır mahkemeleri megri megri diye türkü söyleyenle askerin başına cuval gecirtenleri eleştirsene sıkar degilmi ezberlemişsin pkk pkk asıl sizin zihniyetin lagım çukuru gibi anladınmı herfcik.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Fedayi 2 yıl önce

650 800 1100 1600-2200 gösterge katsayılarından Emekli maaş alan ve bir cogunun görevle ilgili sebep lerden dolayı Tahsil mağduriyet yaşayan.tüm olumsuz koşullarda aynı sorumluluk ve ciddiyetle

Avatar
Misafir olan 2 yıl önce

Bu konunun hala çözüme kavuşmamasi maalesef bu konuda beklentileri olan binlerce onbinlerce insanları kuskunluge sevk ediyor