Polise Fazla Mesai Ücreti TBMM'de

Polise Fazla Mesai Ücreti TBMM'de
İzmir Milletvekili Murat Bakan tarafından; emniyet teşkilatında çalışan memurların haftada en fazla 40 saat çalıştırılabilmesi ve haftada en fazla 80 saat fazla mesai yapabilmesi, bu süreyi aşan fazla çalışmalarda mülki amirin onayının alınması ve bu durumlarda saat başı mesai ücretinin iki katına çıkarılması” amacıyla TBMM’ye sunmuş olduğu Kanun Teklifi görüşülmesi amacıyla 16 Mart 2017 günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna gelmiştir.

İzmir Milletvekili Murat Bakan; “Emniyet Teşkilatında görevli 1. 2. ve 3. derece yönetici kadrosunda bulunanlar dışında, memurların haftalık çalışma süresi genel olarak 40 saattir. Polislere günlük yaptırılan çalışma süresi kesintisiz olarak 8 saati hiçbir şekilde aşamaz. Nöbet usulüyle çalışanların gece görevlerinde yaptırılan çalışmalar için normal mesainin bir buçuk katı olarak hafta mesaisine eklenir. Polis memurlarına umumi hükümlere göre senelik mezuniyetlerinden başka haftada en az bir gün hafta izni verilir. Savaş, sıkıyönetim ve olağanüstü durumlar dışında bu izin süresi kesilemez.”, Emniyet Hizmetleri Sınıfı personelinin ağır çalışma koşulları göz önüne alınmış, insan hakları ve özlük hakları korunarak haftalık çalışma süresi yeniden düzenlenmiş ve çalışma saatleri kanun güvencesi altına alınmıştır. “ gerekçelerini sunmak suretiyle TBMM’ye sunmuş olduğu Kanun Teklifi görüşülmesi amacıyla 16 Mart 2017 günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna gelmiştir.

memurahval

KAMUBİZ.COM TIKLA TAKİP ET

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.