Fedakar okul müdürü canını hiçe saydı! Usta bulamayınca, çatıya çıktı

Fedakar okul müdürü canını hiçe saydı! Usta bulamayınca, çatıya çıktı
Okul Müdürü İlyas Aktop okul çatısı için ödenek buldu ancak usta bulamadı! Çatı için çağrılan ustalar işi yapamayınca, okul müdürü çatıyı kendi onardı.

Derik ilçesindeki kırsal Tepebağ Mahallesi’nde 460 öğrencisi bulunan 8 derslikli Tepebağ İlk ve Ortaokulu Müdürü İlyas Aktop, zamanla hasar görerek akıtan çatının onarılması için, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurdu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, onarım için ödenek çıkarıldı. Okul Müdürü Aktop, çatının onarımı için ilçede usta arayışına çıktı. Getirilen ustalar, tuğla olan çatının onarımını yapamayacaklarını, çatı sisteminden anlamadıklarını söyledi.

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız
 

Bunun üzerine Aktop, Müdür Yardımcısı Ayetullah Temel ve diğer öğretmenler, satın aldıkları malzemelerle çatıyı kendileri onarmaya başladı. Aktop ve meslektaşları 1 haftada çatının onarımını bitirerek eğitime hazır hale getirdi.

Okulun müdürü İlyas Aktop, çatıyı kendi imkanlarıyla onardıklarını ifade ederek, “Geçen sene yağan yağmur, sınıflara damlıyordu. İlçede bu işten anlayan ustaları bulamayınca kendimiz 3 gün önce membranı serdik, sonra da çatıda kullanılması gereken tuğlalarımızı yerleştiriyoruz” diye konuştu.

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

  Müdür Yardımcısı Ayetullah Temel de, getirdikleri ustaların çatı sisteminden anlamadıklarını kaydederek, “2023-2024 eğitim öğretim yılına hazırlık olarak, okulumuzun çatısının onarımını gerçekleştirmeye başladık.

İşten anlayabileceklerini düşündüğümüz 4-5 kişiyi getirdik ve baktırdık. Yapamayacaklarını söylemeleri üzerine kendimiz onarımını üstlendik” ifadelerini kullandı.

DHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
7 Yorum