İŞKUR'a gelen anneye günde 70 TL, çocuğuna 400 TL destek

İŞKUR'a gelen anneye günde 70 TL, çocuğuna 400 TL destek
Çalışan anneye Devlet'ten çifte destek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İŞ'te Anne Projesi' kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından düzenlenen işbaşı eğitim programlarına katılan annelere günlük 70TL harçlık ve 2-5 yaş arası çocuklu kadınlar içinde 400 lira bakım desteği verileceğini açıkladı.

Çocuk sahibi olan kadınların iş hayatında yer alması için pek çok destek sağlanıyor. , artık 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 lira bakım desteğinden de yararlanıyor. İş öğrenen annelere ayrıca cep harçlığı da ödeniyor. Halen işbaşı eğitim programlarına katılanlara günlük 61,65 lira cep harçlığı veriliyor. Siber güvenlik, bulut bilişim, kodlama gibi geleceğin mesleklerine ilişkin işbaşı eğitim programlarına katılanlara ise günlük ödeme 75 lira ödeniyor.

Anneye günde 70 TL çocuğuna 400 TL

Meslek edinme kursuna giden anneye her gün 70 TL harçlık verilecek. Ayrıca çalışan anneye de bakım parası olarak 400 TL destek ödenecek

Kadının iş hayatında varlığını sürdürebilmesi adına yapılan desteklere bir yenisi daha ekleniyor. Çalışan anneye çocuklarını bakacak bir kimse çalıştırması durumunda bakım desteği verilecek. 400 TL tutarında olacak olan bakım parasının yanında, bir diğer ödenek de dikkat çekiyor.

İŞKUR tarafından düzenlenen meslek edindirme kursuna katılım sağlayan annelerin ceplerine 70 TL harçlık koyulacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklanan teşviklerden yararlanmak için ise bazı kriterlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Teşviklerden yararlanmak için çocuğa ait nüfus cüzdanıyla, kreş ve gündüz bakımevi faturasının gerekiyor. SGK Sicil Numarasının yer aldığı belgeyle birlikte kursprogramı düzenleyen Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne veya hizmet merkezlerine müracaat edilecek..

habertürk

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.