Meclis’e sunulacak ilk torba yasada neler olacak?

Meclis’e sunulacak ilk torba yasada neler olacak?
AK Parti, 1 Ekim’de açılacak Meclis'e torba kanun sunmayı planlıyor! Yenişafak torba yasada hangi maddeler olduğunu paylaştı.

AK Parti tarafından Meclise sunulacak ilk torba yasada neler var? Yeni Şafak Gazetesi Meclise sunulacak torba kanun için ilk kulisleri paylaştı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) yeni döneme yoğun bir gündemle ‘merhaba’ diyecek. TBMM’nin yeni yasama döneminde önündeki gündem başlıkları için de ekonomi torba yasa teklifi geniş yer tutuyor. 1 Ekim’de açılacak Meclis, usul ve tüzük gereği ihtisas komisyonlarının çalışmasıyla yasama faaliyetlerine başlayacak.

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız
 

BÜTÇEDEN ÖNCE

Edinilen bilgiye göre, bakanlıklarda yürütülen çalışmaların sonuna gelindi. Çalışmalar, kapsamlı bir torba kanun teklifinde birleştirilecek. Teklif metninde turizm, sanayi, sağlık, teknoloji ve ticaret hayatına ilişkin düzenlemeler yer alacak. Torba yasa teklifinin, bütçe maratonun komisyon ayağı başlamadan Plan ve Bütçe Komsiyonu’nundan geçerek, Genel Kurul’a inmesi ve yasalaşması bekleniyor.

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

TEKLİFTE NELER OLACAK?

Torba yasa teklifinde, Kültür ve Turizm Bakanlığının bir süredir üzerinde durduğu günlük kiralanan evler düzenlemesinin yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının teknoloji geliştirme bölgelerine dönük çalışması da yer alacak. Sağlık Bakanlığı, Rekabet Kurulu ve TÜBİTAK’ın taleplerin bulunduğunu bildiren kaynaklar, torba yasa üzerindeki çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Yenişafak

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
6 Yorum