Memurlara Toplu Taşıma Kartı Verilecek! Toplu Sözleşme Maddesi Kimleri Kapsıyor?

Memurlara Toplu Taşıma Kartı Verilecek! Toplu Sözleşme Maddesi Kimleri Kapsıyor?
7. dönem toplu sözleşme kapsamında memurlara aylık ulaşım kartı uygulaması ne zaman geliyor,? Toplu taşıma kartı hangi memurlar verielcek?

2024 Ve 2025 Yıllarını Kapsayan 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri sonucunda, memurların servis hizmetinin sağlanamadığı durumlarda aylık toplu taşıma kartı verilmesi kararı alındı.

Kamu Görevlilerinin Geneline Yönelik Mali Ve Sosyal Haklara İlişkin 2024 Ve 2025 Yıllarını Kapsayan 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri sonucunda, memurların servis hizmetinin sağlanamadığı durumlarda aylık toplu taşıma kartı verilmesi kararı alındı. Bu düzenleme, merkez teşkilatında görev yapan kamu personeli için geçerli olacak ve 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak.

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

Dönem Toplu Sözleşmesinde yer alan servis hizmeti hükümlerine göre, Bakanlıklar, bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşların merkez teşkilatında görev yapan personele mesaiye geliş ve gidişleri için servis hizmeti sağlanıyordu. Ancak 7. Dönem Toplu Sözleşmesi'nde yapılan düzenleme ile servis hizmetinin sağlanamadığı durumlarda bu personel için aylık toplu taşıma kartı verilmesi kararlaştırıldı.

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız
 

Ayrıca, birden fazla toplu taşıma aracını kullanarak aktarma yapmak zorunda kalan personele de birer aktarma ilave edileceği belirtiliyor. Bu düzenleme, merkez teşkilatında görev yapan memurları kapsayacak şekilde düzenlendiği için taşra birimlerinde çalışan personel bu uygulamadan faydalanamayacak.

kamudanhaber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
8 Yorum