Staj ve Çıraklık mağdurlarına müjde! Rapor Devlet Bahçeli'ye sunuldu

Staj ve Çıraklık mağdurlarına müjde! Rapor Devlet Bahçeli'ye sunuldu
Staj ve çıraklık sigortası başlangıcının emeklilikten sayılmasını isteyen mağdurlara müjde TESK Genel Başkanından geldi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, staj ve çıraklık sigortası sorununun Ekim ayında çözüleceğini ve MHP Lİderi Devlet Bahçeli'nin konuyla ilgilendiğini bildirdi.

Akdeniz Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği Başkanı Mehmet Doruk, bir sosyal medya platformundaki sesli sohbet odasında yaptığı açıklamada, TESK Başkanı Bendevi Palandöken'i arayarak perakende yasasının durumunu ve staj ve çıraklık sigortası sorununu sorduğunu ifade etti.

Doruk, Palandöken'in kendisine yasa çalışmalarının tamamlandığını ve küçük esnaf ve sanatkarları koruyacak olan yasanın Ekim ayında çıkacağını söylediğini aktardı. Ayrıca, staj ve çıraklık sigortası mağdurlarının sorununun da Ekim ayında çözüleceği bilgisini paylaştı.

Başkan Doruk ayrıca, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de staj ve çıraklık sigortası mağdurlarının sorununun çözülmesi konusunda yakından ilgilendiğini belirtti ve bu konuda Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son sözü söyleyeceğini ifade etti.

Bu gelişmelerle birlikte, staj ve çıraklık sigortası başlangıçlarının SSK başlangıcı sayılması talebiyle ilgili olarak Ekim ayında yapılacak düzenlemelerin beklendiği bir süreçte olduğunu görüyoruz. Bu düzenlemeler, küçük esnaf ve sanatkarlar ile stajyer ve çırakları yakından ilgilendiren önemli bir konu olarak gündemde bulunuyor.

kamudanhaber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.