Yeni Şafak, Erdoğan’ın masasındaki son anketi açıkladı!

Yeni Şafak, Erdoğan’ın masasındaki son anketi açıkladı!
AK Parti anket yapmaya devam ediyor. Yeni Şafak'ın yazarı Ersin Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasındaki son anket sonucunu köşesinden paylaştı

AK Parti iktidarı cephesinde anket sonuçlarına dair konuşulanları Yeni Şafak yazarı Ersin Çelik, “Masadaki son anket” başlığıyla yazdı. 

2002 seçimleri öncesinde sahada anketörlük yaptığını belirten Ersin Çelik, Kılıçdaroğlu’nun adaylığı kesinleşene kadar Erdoğan’ın oy oranının %53-55 bandında göründüğünü yazdı.

Ersin Çelik şunları aktardı:

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

“Lakin herkes birbirine anket soruyor. Erdoğan’ın masasında yeni bir anket var mı mesela? AK Parti’deki kaynaklarım, Erdoğan’ın masasında her zaman son anketler olduğunu söylüyor. Çünkü AK Parti sahadaki veriyi düzenli ölçüyor. Önümüzdeki 14 Mayıs Seçimlerine dair sağlıklı verilerin ise önümüzdeki hafta ortaya çıkması bekleniyormuş.

Erdoğan’ın ilan edilmiş bir rakibi var artık. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı kesinleşene kadar yapılan araştırmalarda, olası adaylar üzerinden değerlendirme yapılabiliyordu. Erdoğan’ın oyu, karşısındaki adaya göre yüzde 53-55 bandında görülmüş hep. Peki şimdiki fotoğraf ne? Fotoğrafı Erdoğan çekti aslında. Seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılacağını ilan ettiği konuşmasında şöyle bir cümle kurdu Cumhurbaşkanı: “Ülkemiz seçim gündemini bir an önce geride bırakmalı.”

Masadaki "son anket" biraz da bu cümleydi… Kendinden emin, kazanacağından şüphe duymayan, deprem bölgesinin yaralarının sarılmasına ve yıkılan şehirlerin yeniden inşa edilmesine odaklanmış, bu arada seçim kararı alıp memleketi sandığa götüren bir liderin özgüveni diyebiliriz... Başta Meal Akşener olmak üzere bazı muhalefet liderlerinin depremin ilk günlerinde “bu şartlarda seçim ertelenir” demesine rağmen Erdoğan 14 Mayıs’tan geri adım atmadı. Yılların tecrübesi, siyaset dahiliği ve seçim başarılarının yanı sıra; partisine, ittifak ortaklarına ve halka sonuna kadar güvenen Erdoğan’ın masasındaki son anket de 14 Mayıs’ta sandıktan çıkacak sonuca çok yakındır. Bekleyip göreceğiz. Sahte anketlerle moral bozanlar ya da heyecanlananlar Erdoğan’ın henüz sahaya inmediğini hesaba katsalar bari...”

milligazete

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.