2019 Büyükbaş ve Küçükbaş Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar? 2019 A101, CARREFOUR, MİGROS Kurban Fiyatları Belli Oldu

2019 Büyükbaş ve Küçükbaş Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar? 2019 A101, CARREFOUR, MİGROS Kurban Fiyatları Belli Oldu
2019 yılında da dini görevlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, güncel kurban fiyatları konusunda araştırma yapmaya başladı. 2018 kurban fiyatları ne kadar? 2019 küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları kaç para? 2019 Diyanet kurban fiyatları ne kad

Kurban fiyatları ne kadar oldu? 2019 Kurban Bayramı küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları. Temmuz ayının sonlarına geldiğimiz şu günlerde yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Vatandaşlar Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte "kurban fiyatları" hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Peki, Kurban fiyatları ne kadar oldu? 2019 Kurban Bayramı küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları...MİGROS anneler günü yüzde 50 indirim kampanyası haberimizde...

2019 yılı Kurban Bayramı için geri sayım sürüyor. Kurban Bayramı'na az bir zaman kala kurban fiyatları hakkında araştırmalara devam ediliyor. Maliyetlerin artmasına rağmen kurbanların yine benzer fiyatlarda pazarda satışa sunulması bekleniyor. Peki, 2019 yılı Kurban fiyatları ne kadar oldu? İşte büyükbaş, küçükbaş kurbanlık fiyatlarına dair merak edilenler...

KURBAN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından vekaleten yurtiçi kurban kesim bedeli 890 lira olarak açıklandı.

İstanbul'da bu yıl Kurban Bayramı'nda 80 bin civarında büyükbaş, bir milyona yakın da küçükbaş kesilmesi beklenirken geçen yıla göre kurbanlık fiyatlarının yüzde 10-15 civarında artacağı tahmin ediliyor ve canlı kilogram fiyatlarının büyükbaşta 26, küçükbaşta ise 23 liradan başlaması öngörülüyor.

Kırmızı Et Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yücesan, İstanbul'da geçen yıla göre kurbanlık fiyatlarının yüzde 10-15 civarında artmasını beklediklerini kaydederek, canlı kilogram fiyatlarının büyükbaşta 26, küçükbaşta ise 23 liradan başlamasını öngördüklerini söyledi.

Yücesan, büyükbaş kurbanlık fiyatlarının geçen yıla göre yüzde 10-15 yukarıda olduğunu belirterek, "Geçen yıl kurbanlık canlı büyükbaşların kilogram fiyatları 22-23 lira civarından başlıyordu. Bu yıl büyükbaşta kilogram fiyatları 26 liradan başlayacak. Yıllık enflasyonun yüzde 15,7 olduğunu düşünürsek artışın enflasyondan düşük olduğunu söyleyebiliriz." diye konuştu.

Küçükbaşta da geçen yıla göre yüzde 10-15 artış yaşanmasını beklediklerini aktaran Yücesan, "Karaman Anadolu koyununun kilogramının 23-24 liradan, kıvırcık koyunların ise 24-25 liradan satışa çıkması bekleniyor. Ancak hem büyükbaşta hem de küçükbaşta bu fiyatlar beklenen rakamlar. Arz fazla olursa rakamların geçen yılla aynı seviyelere inmesi mümkün olacaktır." ifadelerini kullandı.

A101 2019 KURBAN FİYATLARI NE KADAR?

Kurban bayramı için artık geri sayım başlarken, kurban kesmeye hazırlanan müslüman alemi, kurbanlık fiyatlarını araştırıyor. Bu bağlamda her yıl kurban satışı yapan A101, CARREFOUR, MİGROS 2019 kurban fiyatları merak ediliyor.

Kurban Bayramı için geri sayım sürüyor. 11 Ağustos 2019 Pazar günü Kurban Bayramı'nın ilk günü. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kurbanlık seçme telaşı başladı. Birçok bölgede kurban satış noktaları kuruluyor. Hisse yöntemi ile kurbanlık seçme sistemi de son zamanlarda sık sık tercih ediliyor. A101 de hisseli satış gerçekleştirecek. Büyükbaş hayvan hissesi bin 345 TL olarak belirlendi. Kurban 7 paya ayrılacak. Küçükbaş hayvan ise bin 195 TL'den satılacak. Kredi kartına 4 taksit imkanı sunulacak. Denizbank kart ile yapılacak hisse alımlarında 50 TL indirim yapılacak.

MİGROS 2019 KURBAN FİYATLARI NE KADAR?

Migros’un yayınladığı listeye göre Money bonus karta özel 100 TL indirim fırsatı da alıcılara sunulacak. Ödeme seçenekleri arasında 6 taksit seçeneği de müşterilere sunulacak.Migros büyükbaş küçükbaş kurbanlık fiyatları 2019 belli oldu. Migros'ta satışa sunulan kurbanlıklar için ödeme imkanında kolaylıklarda sağlanacak.

Kurban bayramının yaklaşması ile birlikte en çok merak edilen konuların başında gelen bir konu da kurbanlık fiyatları oldu. Büyükbaş ve küçükbaş seçenekleri bulunan kurbanlıkların fiyatlarının 2018 yılına göre artacağı belirtildi. Kurbanlık koç 1145 liradan, büyükbaş hisse fiyatı ise 1595 liradan listeleniyor. Migros’un yayınladığı listeye göre Money bonus karta özel 100 TL indirim fırsatı da alıcılara sunulacak. Ödeme seçenekleri arasında 6 taksit seçeneği de müşterilere sunulacak.

2019 yılı ile birlikte kurban satışlarına devam edecek olan Migros, paketli kurban satışı yapacağını açıkladı. Her sene satışlarını yaptığı paketli kurbanlara Money Card’a özel indirim seçenekleri de uygulayacağını duyurdu. Ayrıca 6 ay taksit seçeneğini de müşterilerinin hizmetine sunacak. Kurban alımı yapmak isteyenler intenet sitesinden ya da mağazalardan form doldurarak başvurabilecek.Üç farklı kurban seçeneği sunan Migros, 12 kg koç, 16 kg koç ve bir hisse 21 kg dana seçeneklerinden dilediğini istediklerini alabileceklerini açıkladı.

Migros Kurban Fiyatları:Minimum 12 kg’lık Kurbanlık Koç 1.245 TL,Money Bonus ile 1.145 TL’ye,Minimum 16 kg’lık Kurbanlık Koç 1.395 TLMoney Bonus ile 1.295 TL’ye,Minimum 21 kg’lık Kurbanlık Büyük Baş (1/7 Hisse) 1.595 TLMoney Bonus ile 1.495 TL’ye satışa sunuyor.

Kurbanlıklarını kurumlara bağışlamak isteyen müşteriler dilerse, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na bağışlama imkanı bulabilecek. Bağışın ardından teslim alındıktan sonra müşteriye teslime dair belgede gönderilecek.

CARREFOURSA'DA 2019 KURBAN FİYATLARI NE KADAR?

CarrefourSA’da Kurban Bayramı Son 26 yıldır her sene kurban bayramında CarrefourSA marketlerinde güvenilir bir şekilde kurban alımı ve bağış işlemleri yapılmaktadır. CarrefourSA’da Kurban Bayramı özel indirimleri bu sene de merak ediliyor. Bu sene Carrefour marketlerde kurban satışları 1211 TL’den başlıyor. Hem kredi kartı ile ödeme imkânı sunuyor hem de %10 indirim fırsatı uygulanıyor. 2019 kurban satışında Axess karta özel %10 indirim Carrefour marketlerde. . İşte CarrefourSA’da Kurban Alımı ve bağışı hakkında merak edilen konular:

Carrefour 2019 Kurban Bayramı FırsatlarıKaraman Koç Kurban Paketi min. 17 kg 1.345 TL Axess ile Ödemelerde 1.211 TLKıvırcık Koç Kurban Paketi min. 17 kg 1.395 TL, Axess ile Ödemelerde 1.256 TLBüyükbaş Kurbanlık Hisse Paketi 1/7 Hisse min. 20 kg Kemiksiz Et 1.445 TL Axess ile Ödemelerde 1.301 TLBüyükbaş Kurbanlık Hisse Paketi 1/7 Hisse min. 20 kg Kemiksiz Et (4. Gün Teslimatta) 1.395 TL Axess ile Ödemelerde 1.256 TL

MİGROS anneler günü yüzde 50 indirim kampanyası için TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.