4 Mart 2024 Pazartesi Kabine Toplantısı gündem başlıkları açıklandı!

4 Mart 2024 Pazartesi Kabine Toplantısı gündem başlıkları açıklandı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 4 Mart 2024 Pazartesi günü Beştepede kabine toplantısı yapılacak. İşte masada gündeme gelecek konular...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönetiminde yapılan kabine toplantıları vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Peki, bugün toplanacak kabine toplantısında hangi kararlar alınacak? Atama bekleyen öğretmenler, emekliler, memurlar.. hepsi merak içinde...İşte, A Haber Muhabiri Merve Pekmez tarafından açıklanan gündem maddeleri..

İÇ VE DIŞ SİYASET GÜNDEMDE

Kabine Toplantısı'nda iç ve dış siyasette öne çıkan başlıklar değerlendirilecek.

TERÖRLE MÜCADELE MASADA

Terörle mücadele kapsamında gerek yurt içi gerek sınır gerekse de sınır ötesindeki operasyonlar kapsamlı bir şekilde ele alınacak.

31 MART SEÇİMLERİ

31 Mart yerel seçimleri öncesi seçim güvenliği için yurt genelinde alınacak tedbirlerde görüşülecek.

FAHİŞ FİYATLARLA MÜCADELE

Ekonomideki yol haritasına Kabine Toplantısı'nda masada olacak.

Enflasyon ve fahiş fiyatla mücadeleye ilişkin atılacak adımlar toplantıda ele alınacak.

ÖĞRETMEN ATAMALARI

Öte yandan öğretmen atamalarına ilişkin takviminde toplantıda gündeme gelmesi bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, öğretmen atamalarına ilişkin gelişmeye yönelik Kabine Toplantısı'nın sonrası bir işaret vermişti. Elbette Kabine Toplantısı sonrasında da öğretmen atamalarına ilişkin detaylar netleşecektir.

F-16 MESELESİ

F-16 alımı ve modernizasyon için ABD'nin gönderdiği kabul mektubu Milli Savunma Bakanlığı'na ulaştı. Taraflar bir süre sonra bir araya gelecek. Kabine'de bu konuda teknik süreçlere ilişkin değerlendirmeler yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
7 Yorum