AK Parti'nin 13 ilde daha belediye başkan adayları açıklandı

AK Parti'nin 13 ilde daha belediye başkan adayları açıklandı
Yerel seçimlere odaklanan AK Parti, başkan adaylarının tanıtımına hız verdi. AK Parti'de bugün itibariyle 13 ilin daha ilçe ve belde adayları kamuoyuna tanıtıldı.

AK Parti tarafından, Uşak, Aksaray, Niğde, Kastamonu, Bartın, Zonguldak, Bolu, Kilis, Düzce, Burdur, Kütahya ve Amasya ilçe ve belde belediye başkan adaylarına ait isim listesi açıklandı .

BOLU

Bolu'da İlçelerin ve beldelerin belediye başkan adayları şu şekilde açıklandı:

Kıbrıscık-Kemal Aktaş, Seben-Fatih Kavak, Dörtdivan-Hamza Efe, Yeniçağa-Recayi Çağlar, Mengen-Vural Turan, Göynük-Mehmet Demiröz, Mudurnu-Hüseyin Yağın, Gerede-Mustafa Allar, Gökçesu beldesi-İskender Çökelez, Taşkesti beldesi-Turgay Arıkan ve Karacasu beldesi-Sedat Bozoğlu.

AMASYA

Amasya için Mehmet Uyanık’ı daha önce açıklayan AK Parti, Suluova'da mevcut başkan Fatih Üçok’u, Taşova'da mevcut başkan Bayram Öztürk’ü, Göynücek'te Kemal Şahin, Gümüşhacıköy'de Cüneyt Karadeniz, Hamamözü'nde Cihan Demir, Merzifon'da Fatih Sütçü ve Ziyaret beldesinde Ahmet Kemal Dayıoğlu’nu aday gösterdi.

AKSARAY

AK Parti Aksaray ilçe adayları;Ağaçören: Kemal Salman, Eskil: Mustafa Zavlak, Ortaköy: İzzet Demiryürek, Sultanhanı: Fahri Solak, Güzelyurt: Ünal Demircioğlu, Gülağaç: Ahmet Us, Sarıyahşi: Fatih Ünsal.

Beldeler; Bağlıkaya: Hüseyin Cansu, Demirci: İsmail Kav, Gülpınar: Mustafa Baymışlıoğlu, Helvadere: Hasan Hüseyin Akyol, Ihlara: Ali Köksal, Sağlık: Mehmet Yiğit, Saratlı: Aziz Aslan, Taşpınar: Metin Dağ, Selime: Levent Çevik, Topakkaya: Adem Baylan, Yenikent: Ali Altınsoy, Yeşilova: Şeref Gürlek, Eşmekaya: İsmail Hakkı Güneş, Yeşiltepe: Ömer Ok.

UŞAK

Uşak Belediye Başkanlığı için mevcut Başkan Mehmet Çakın, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından aday gösterildiği açıklanmıştı. Bugün ise ilçe ve belde belediye başkan adayları Banaz Mehmet Cevizci, Eşme Hacı Mustafa Çetin, Karahallı Ali Topçu, Sivaslı Bahri Azatçam, Ulubey Veli Koçlu beldelerde ise Kızılcasöğüt Güngör Oral, Pınarbaşı Mehmet İncekara, Selçikler Osman Bulut, Tatar Zafer Gün ve Yeleğen’de Oktay Çetin olarak açıklandı.

BURDUR

AK Parti Burdur İl Başkanlığı tarafından açıklanan listeye göre; Ağlasun mevcut Belediye Başkanı Ali Ulusoy, Altınyayla mevcut Belediye Başkanı Ahmet Serttaş, Bucak mevcut Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Karamanlı mevcut Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Gölhisar mevcut Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş tekrar aday olarak gösterildi. Kemer ilçesi mevcut Belediye Başkanı Ömer Aktürk ise aday adayı olmadığı için ise yerine İsmail Asan aday olarak gösterildi.

Diğer ilçelerde ise AK Parti’den aday gösterilen isimler; Çavdır ilçesi Adem Göçer, Çeltikçi ilçesi Ahmet Ali Akyel, Tefenni ilçesi Onur Çelik, Yeşilova ilçesi Nuri Özbek olarak açıklandı.

KÜTAHYA

Kütahya'da AK Parti'nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı. Açıklamaya göre, Altıntaş Murat Koyak, Aslanapa Necati Kulik, Çavdarhisar Bekir Kocaman, Domaniç Ahmet Özoğul, Dumlupınar Ali Bursa, Emet Ali Ceyhan, Gediz Muharrem Akçadurak, Hisarcık Fatih Çalışkan, Pazarlar Bilal Demirci Simav Ahmet Kulat, Şaphane Hasan Basri Mete ve Tavşanlı Ali Özden.

KİLİS

Cumhur İttifakı’nın Kilis adayları ilçe ilçe sahneye çağrılarak tanıtıldı. Kilis'in Musabeyli ilçesi Belediye Başkan adayı Ayhan Yılmaz, Polateli İlçesi Belediye Başkan adayı Metin Polat, Elbeyli İlçesi Belediye Başkan adayı İsmail Kördeve oldu.

DÜZCE

AK Parti Düzce il Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, Akçakoca ilçesi Belediye Başkan adayı Osman Cumhur, Cumayeri ilçesi Belediye Başkanı adayı Recep Tuna, Gölyaka ilçesi Belediye Başkan adayı Yakup Demircan, Kaynaşlı ilçesi Belediye Başkan adayı Ahmet Türkmen, Çilimli ilçesi Belediye Başkan adayı Yılmaz Yıldız, Gümüşova ilçesi Belediye Başkan adayı Kenan Sübekçi, Yığılca ilçesi Belediye Başkan adayı Selami Savaş, Beyköy beldesi Belediye Başkan adayı Osman Kılıç ve Boğaziçi beldesi Belediye Başkan adayı İbrahim Ercan oldu.

NİĞDE

Ak Parti Bor İlçesinde mevcut Belediye Başkanı Serkan Baran, Çiftlik İlçesinde mevcut Belediye Başkanı Serkan Güzel ve Ulukışla İlçesi mevcut Belediye Başkanı Ali Uğurlu’yu yeniden aday gösterdi. Altunhisar İlçesi'nde Neşet Doygun Çamardı İlçesinde ise Ali Pınar aday gösterdi.

KASTAMONU


"Abana Belediye Başkan Adayı Seda Oyar
Ağlı Belediye Başkan Adayı Bülent Ergin
Araç Belediye Başkan Adayı Süleyman Yazkan
Azdavay Belediye Başkan Adayı Faik Keşçi
Bozkurt Belediye Başkan Adayı Ekrem Acar
Cide Belediye Başkan Adayı Sadullah Serdar Ketenci
Çatalzeytin Belediye Başkan Adayı Musa İhsan Uğuz
Daday Belediye Başkan Adayı Mehmet Apaydın
Devrekani Belediye Başkan Adayı Engin Altıkulaç
Doğanyurt Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaya
Hanönü Belediye Başkan Adayı Serkan Uçar
İhsangazi Belediye Başkan Adayı Ufuk Ayvacı
İnebolu Belediye Başkan Adayı Mustafa Huner Ozay
Küre Belediye Başkan Adayı Salih Turan
Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Serkan Arı
Şeydiler Belediye Başkan Adayı Vural Arslan
Şenpazar Belediye Başkan Adayı Cem Çınar
Taşköprü Belediye Başkan Adayı Hüseyin Arslan
Tosya Belediye Başkan Adayı Kazım Şahin."

Karabük ilinde

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ile devam kararı alan AK Parti Safranbolu ilçesinde Ali Büyüközdemir, Eskipazar ilçesi Serkan Cıva, Ovacık İlçesi Ahmet Şahin, Yenice İlçesi Sertaç Karakaş ve Yortan beldesi eski Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki olarak açıkladı. Karabük ilinde genç adayları gösterilmesi dikkat çekti.

Bartın ilinde ise Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve AK Parti genel başkan yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın katılımı ile açıklandı. Bartın ilinde Ulus ilçesi ile Abdipaşa Belediye Başkanları devam kararı alınırken, Amasra ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Reis, Kurucaşile ilçesi adayı Hulusi Sayın, Kumluca Beldesi Belediye Başkanı adayı Mustafa Bozkurt ,Ulus ilçesi Hasan Hüseyin Uzun, Abdipaşa Beldesi adayı Yaşar Dönmez, Kozcağız beldesinde Mustafa Karaman oldu.

Zonguldak

Alaplı: Recep Ocak
Çaycuma: Bünyamin Bostancı
Devrek: Özcan Ulupınar
Ereğli: İbrahim Sezer
Gökçebey: Erkan Soner Kodaman
Kilimli: Kamil Altun
Kozlu: Ali Bektaş

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum