Meclisin bu hafta gündem maddeleri belli oldu! Bu kararı bekleyenler dikkat!

Meclisin bu hafta gündem maddeleri belli oldu! Bu kararı bekleyenler dikkat!
TBMM'nin bu haftaki gündeminde NELER var? Her hafta yeni düzenlemeleri ele alan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bu hafta hangi konuların görüşüleceği belli oldu! İşte konu başlıkları

TBMM Genel Kurulunda bu hafta hangi konular görüşülecek? Memur ve işçiler yaklaşan yerel seçim nedeniyle kendilerine yönelik düzenlemeler yapılmasını bekliyor. Peki gündem başlıkları arasında kamu çalışanlarına yönelik maddeler var mı? İşte detaylar...

Meclis Genel Kurulu'nda bu hafta enerji düzenlemesi için mesai yapılacak.

Teklife göre, denizlerde ve göllerde yenilenebilir enerji santralleri kurulabilecek. İçme-kullanma suyu temin edilen alanlar ile Kıyı Kanunu kapsamındaki sahil şeritleri ise kapsam dışı tutulacak.

Gelecek teklifle LNG ihracatının önü açılıyor

Yerli üretim ve farklı kaynaklardan ithal edilen doğal gaz, Türkiye'de sıvılaştırılarak dünya piyasalarına LNG olarak pazarlanabilecek.

Enerji verimliliğini artırmaya yönelik projelere maddi destek sağlanacak. Afet bölgesi ilan edilen yerlerde elektrik hizmetleri taleplerinin kesintisiz karşılanabilmesi için düzenleme yapılacak.

Sözleşmeli sağlık personeli sayısı 36 bine çıkarılacak

Enerji teklifinin yasalaştırılmasının ardından Genel Kurul'da sağlık teklifinin görüşmelerine geçilecek. Teklife göre, sözleşmeli sağlık personeli sayısı 27 binden 36 bine çıkarılacak.

Yan dal uzmanlığını teşvik etmek için tavan ücretler artırılacak. Normal doğumun özendirilmesi için ebelerin görev tanımı güncellenecek.

Grup toplantıları yapılacak

Meclis'te salı ve çarşamba günleri siyasi partilerin grup toplantıları da gerçekleştirilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
5 Yorum