Memur ve işçi zammında hesapları değiştiren Orta Vadeli Plan hakkında kritik açıklama

Memur ve işçi zammında hesapları değiştiren Orta Vadeli Plan hakkında kritik açıklama
2023 Eylül ayında açıklanan ve memur, emekli ve işçi maaşlarına yapılacak zam hesabını değiştiren Orta Vadeli Plan hakkında dikkat çeken açıklama geldi.

Bilindiği üzere yeni emekli maaşı ve memur zammı Orta Vadeli Program (OVP) ile tahmin edilen enflasyon beklentisine göre netleştirilmekteydi. Konuya ilişkin seçimlerin ardından hükümet kanadından ilk açıklama geldi...

Bakan Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. Eylül 2023'te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız. OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız. Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır. Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum