Prof. Naci Görür’den 18 il için deprem uyarısı: Ağlaya ağlaya anlattı...

Prof. Naci Görür’den 18 il için deprem uyarısı: Ağlaya ağlaya anlattı...
Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, katıldığı bir programda 18 il için deprem uyarısında bulundu. Peki Görür’ün işaret ettiği şehirler arasında hangileri var?

Kafa TV'de deprem uyarıları yapan Prof. Dr. Naci Görür isim isim 18'ili uyardı. Programda duygulandığıda görülen Naci Görür, 18 ili deprem için uyararak, bu illerin kaderi de Maraş ve Hatay gibi olacak, diyerek gözyaşlarını tutamadı.

18 İLE AÇIK UYARI

Görür, katıldığı bir programda ise 18 ili uyarıp "Fay hattı üzerinde yaşayan bu illerin kaderi, üzülerek söylüyorum kaderi Maraş, Hatay gibidir." dedi.

18 il arasında yer alan Eskişehir, Denizli, Muğla, Erzincan, Kayseri, Tokat, Kahramanmaraş, Hatay, Kocaeli, Osmaniye, Bingöl, Konya, Erzurum, Aydın, Balıkesir, Burdur, Manisa, Hakkari için önemli uyarılarda bulunan Görür, "Direkt fayın üzerinde yaşıyor bu iller. Bunların altındaki faylar oldukça güçlü. Ve her kentte 7 ve üzerinde deprem oluşturmaya kapasiteleri var." değerlendirmesinde bulundu.

Görür, bu illerde deprem olması durumunda zarar ve kayıpların anormal derecede fazla olacağının altını çizdi.

NTV

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum