TOKİ'den SON DAKİKA: 36 İlde UYGUN FİYATLARLA Konut ve İş Yeri Satışta!

TOKİ'den SON DAKİKA: 36 İlde UYGUN FİYATLARLA Konut ve İş Yeri Satışta!
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), konut sahibi olmak isteyenler için önemli bir fırsat sunuyor. Bu kapamda, uygun fiyatlarla konut ve işyeri satışı yapılacak. İşte satış tarihleri ve başvuru şartları..

TOKİ'den mayıs ayında son dakika bir açıklama geldi. TOKİ, 36 ilde uygun fiyatlarla konut ve işyeri satışı yapacağını duyurdu. Açık arttırma yöntemi ile sahiplerini bulacak konut ve iş işyeri duyurularının detayları kamubiz.com'da...

TOKİ 2024 başvuru süreci başladı. TOKİ kolay finansman imkanlarıyla 36 ilde konut ve iş yeri satışı yapacak. Alan, fiyat, konum bilgileri paylaşılan TOKİ konut ve işyerleri için vatandaşlar Emlak Müzayede sitesi üzerinden başvuru yapabilecek. Öte yandan TOKİ başvuru için son tarih 30 Mayıs Perşembe olarak bildirdi.

TOKİ, 36 İLDE KONUT VE İŞ YERİ SATACAK

TOKİ, 36 ilde 16 konut 183 iş yerini 30 Mayıs'ta açık artırma yöntemiyle satışa sunacak. Alıcılar konutlara yüzde 25 peşinat ve 72 ay vade, iş yerlerine ise yüzde 15 peşinat ve 60 ay vade ile sahip olabilecek.

TOKİ KONUT SATIŞI YÜZDE 25 PEŞİNAT, 72 AY VADEYLE YAPILACAK

TOKİ'den alınan bilgiye göre, alıcılar, İstanbul, Balıkesir, Çorum, Konya, Eskişehir, Afyonkarahisar, Zonguldak, Rize, Siirt, Tunceli ve Kars'ta satışa sunulan konutlara yüzde 25 peşinat, 72 ay vadeyle sahip olabilecek.

İŞ YERLERİ YÜZDE 15 PEŞİNAT, 60 AY VADEYLE SATILACAK

Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir, Ankara, Yalova, Çankırı, Eskişehir, Kayseri, Konya, Nevşehir, Afyonkarahisar, Erzurum, Gaziantep, Isparta, Diyarbakır, Sinop, Sivas, Kütahya, Osmaniye, Burdur, Adana, Elazığ, Kastamonu, Trabzon, Giresun, Uşak, Kars, Kırşehir ve Şanlıurfa'da satışa sunulan iş yerleri ise yüzde 15 peşinat, 60 ay vadeyle alınabilecek.

AÇIK ARTIRMA 31 MAYIS'TA YAPILACAK

Konut ve iş yerleri 31 Mayıs Cuma günü yapılacak açık artırmalar, Ankara The Green Park Hotel ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası'nda gerçekleştirilecek. Ayrıca "www.emlakmuzayede.com.tr" internet adresinden de teklif verilebilecek.

Açık artırmaya internet katılımı için kayıtlar, 30 Mayıs 2024 günü saat 14.00'a kadar alınacak.

Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri ise Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından yürütülecek. Başvurular ve teminatlar, bu bankaların tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecek.

Ayrıntılı bilgiye "www.toki.gov.tr" ile "www.emlakmuzayede.com.tr" internet adreslerinden ve "444 86 54" numaralı telefondan ulaşılabilecek.

sabah

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.