14 gündür toplu sözleşme masasında hiçbir şey görüşülmemiş

14 gündür toplu sözleşme masasında hiçbir şey görüşülmemiş
TEÇ-SEN: Memnun-Sen’den acı itiraf..14 Gündür Masada Hiçbir Şey Görüşülmemiş..

Memur-Sen Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul' kamuoyuna yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

Kamu işveren tarafı maddeler üzerinde müzakere yapmayı değil gerekçeleriyle birlikte teklifleri dinleyerek Hizmet Kolu müzakerelerine ayrılan süreyi doldurmayı seçti.

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

9 - 12 Ağustos arasında hizmet kollarının müzakeresinin yapılması gerekiyordu. Müzakere ne demek? Karşılıklı pazarlık ve istişare demek. Pazarlık demek teklifinize karşı bir teklif verilmesi, tartışarak arayı bulmak demek. Biz önceki dönemdeki 6 Toplu Sözleşmede istisnasız bunu böyle yaptık ve masanın teamülü bu oldu. Dolayısıyla müzakere aşamasında yapılması gereken bellidir. Bizim teklifimize karşı Kamu İşvereninin teklifle gelmesi ve bunun üzerinden değerlendirilip tartışılmasıdır. Ancak ne yazık ki şu ana kadar yapılan emek tarafının mücadelesi, işveren tarafının ise sadece kendi ifadeleriyle değerlendirmesidir." ifadesiyle masada olup biteni daha doğrusu hiçbir şey görüşülmeyişini itiraf etmiştir..

Ne acıdır ki, bu duruma tepki olarak da ancak teamüllerin dışına çıkılmıştır diyebilmiştir.

Bu itiraf şunu göstermektedir, önceki dönemlerde toplu sözleşmeler bir tiyatro havasında geçiyordu, bu dönemde tiyatro dahi sergilenemeyecek..

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız
 

Yani uzun lafın kısası Hizmet kollarında ne verilirse razı olunacak, memur ve emeklisi sadece enflasyon farkı ile yetinecek..

TEÇ-SEN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum