Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinde Değişiklik (2017 yılı)

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinde Değişiklik (2017 yılı)
Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinde yapılan değişiklik bugünkü (05.10.2017) tarih ve 30201 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı. Yapılan değişiklikle infaz koruma memuru alımında, ilan edilen kadro sayısının beş katı aday değil on katı aday sözlü sınava alınacak.

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinde yapılan değişiklik bugünkü (05.10.2017) tarih ve 30201 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı. Yapılan değişiklikle infaz koruma memuru alımında, ilan edilen kadro sayısının beş katı aday değil on katı aday sözlü sınava alınacak.

Adalet Bakanlığından:

ADALET BAKANLIĞI MEMUR SINAV, ATAMA VE NAKİL YÖNETMELİĞİNDE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 10/7/2003 tarihli ve 25164 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 14 üncü maddesinin birinci fıkrasına “şoför” ibaresinden sonra gelmek üzere, ikinci fıkrasına ise “mübaşir” ibaresinden sonra gelmek üzere, “,infaz ve koruma memuru” ibaresi eklenmiş ve aynı maddenin dördüncü fıkrasında yer alan “beş” ibaresi “on” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Adalet Bakanı yürütür.

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.