Adliye personeline 3600 ek gösterge TBMM gündeminde

Adliye personeline 3600 ek gösterge TBMM gündeminde
Adliye çalışanlarının özlük hakları ve 3600 ek gösterge mağduriyeti TBMM'ye taşındı

Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, adliye çalışanlarına 3600 ek gösterge, adalet hizmetleri sınıfı  ve görevde yükselme hakkı verilmesini şu sözlerle dile getirdi

İYİ PARTİ GRUBU ADINA FERİDUN BAHŞİ (Antalya) Değerli milletvekilleri, adalet teşkilatında çok önemli bir yere sahip olan adliye çalışanları nedense bugüne kadar görmezden gelinmiştir. Nitekim bugüne kadar çıkarılan yargı paketlerinde personel adına hiçbir iyileştirme olmaması adalet çalışanlarında daimi bir hayal kırıklığı yaşatmıştır. 

Adalet hizmetleri sınıfı verilmesi

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Adliye çalışanlarının özlük hakları mutlaka hak ettikleri seviyeye getirilecek, adalet hizmetleri sınıfı yeniden ihdas edilecektir. Adli kolluk cumhuriyet başsavcılığına bağlı olacak şekilde yeniden organize edilecek, yetki karmaşası önlenecektir. 

3600 ek gösterge mağduriyeti

3600 ek gösterge yüksekokul mezunları dâhil bütün yargı çalışanlarına verilecektir. İş yeri baskısına karşı çalışanları koruyan uygulamalar mutlaka hayata geçirilecektir. Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarında sözlü sınav şartı kaldırılacaktır.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.