Ali Yalçın: Maaş Farkı Seyyanen Zam ile Çözülür

Ali Yalçın: Maaş Farkı Seyyanen Zam ile Çözülür
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Zonguldak İl Divan Toplantısına katıldı. Yalçın, kamu görevlileri adına seyyanen zam çağrısında bulundu.

Zonguldak İl Temsilciliği tarafından düzenlenen programa Genel Başkan Yalçın'ın yanısıra şube müdürleri, iş yeri temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Burada teşkilata hitap eden Genel Başkan Yalçın, toplu sözleşme masasının yetkili mutabını yok sayarsk yapılan tekil düzenlemeler sebebiyle memurlar arasında ki ücret dengesizliğin oluştuğunu belirterek "Tekil düzenlemeler ve oransal artış sebebiyle kamu görevlilerinin aldığı ücretler arasındaki makasın açıldığını defalarca ifade ettik. Bunun çaresi oransal değil seyyanen zamdır" dedi.

 WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

"Ücret dengesizliği oluştu"
Her toplu sözleşmede birçok önemli sorunu çözdüklerini ve önlerinde daha uzun bir yol ifade eden Yalçın şunları söyledi: "Bir sıkıntımız var toplu sözleşme görüşmesi dışında yapılan her türlü tekil düzenleme kamuda büyük sorunlara sebep oluyor. Mecliste yasal düzenleme çıkartılarak birçok kesime özel yapılan düzenlemeler memurların çalışma barışına olumsuz etki ediyor.Toplu görüşme masası dışında yapılan tekil düzenlemeler sebebiyle ücret dengesizliği oluşmuş durumda. Bunun sorumlusu biz değil tekil olarak yapılan düzenlemelerdir. Yapılan tekil düzenlemeler sebebiyle ücret dengesizliği ortaya çıktı. Bunun çaresi ortalama zam değil seyyanen zamdır. Çünkü ücretler arasındaki makas çok açılmıştır. Bu açılan makas ancak seyyalen zamla kapatılabilir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.