Ali Yalçın'dan asgari ücret sonrası, memur zammı tepkisi! İlave iyileştirme ...

Ali Yalçın'dan asgari ücret sonrası, memur zammı tepkisi! İlave iyileştirme ...
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, asgari ücretin belli olmasının ardından memur zammı ve asgari ücret ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, asgari ücrete gelen zammın örnek olması gerektiğini ve memurların da aynı şekilde enflasyona karşı korunması gerektiğini söyledi.

İşte Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın açıklamaları:

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

"Asgari Ücrete Yapılan Artış Örnek Olmalı, Diğer Sabit Gelirliler de Korunmalıdır 2023 için Asgari Ücret %54,5 artırılarak 8.500 TL olarak belirlendi.Bu artış örnek olmalı,enflasyon korkusu son bulmalı, gelir dağılımında adalet için,kamu görevlilerinin alım gücü yükseltilmelidir."

"Gelirleri artırma yönünde alınacak karar, reel gelirin artışını sağlayacak geçmiş dönem oluşan kayıpları telafi edecek mahiyette olmalıdır. Nitekim önemli olan rakamsal artışların değil, alım gücünü artıran ve fiyat istikrarının sağlandığı bir piyasa ortamı oluşturmaktır.

Bu çerçevede, 2023 Ocak ayında da kamu görevlilerimize yönelik ilave iyileştirmeler yapılmalı, süreç yetkili konfederasyonun katılımıyla olmalı, kayıpları telafi eden bir sonuç ortaya çıkmalıdır."

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.