Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Görevden alındı yerine kim atandı?

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Görevden alındı yerine kim atandı?
MEB'de görevden alma depremi! Zonguldak, Rize, Bayburt derken Ankara il milli eğitim müdürü de görevden alındı! Yaşar Koçak Kimdir?

Lefkoşa Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri iken 18 Ağustos 2021 de Ankara İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Harun Fatsa görevden alındı

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa Görevden alınarak, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak Atandı.

Yaşar Koçak Kimdir?

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız
 

20 Mart 1966 tarihinde Çorum´un Mecitözü ilçesinde doğan Yaşar KOÇAK, ilk ve orta öğrenimini Çorum’da tamamlamıştır. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Ana Bilim Dalından mezun olmuştur. 2001 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi Ana Bilim Dalı’nda, “İlköğretim Okullarında Öğretmen Motivasyonu (Keçiören İlçesi Örneği)” tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Hâlen Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Yönetimi Denetimi Ana Bilim Dalında, “Eğitim Yöneticilerinin Erteleme Eğilimlerinin Nedenleri ve Erteleme Davranışına Etki Eden Faktörlerin Analizi” başlıklı tez çalışması ile doktora öğrenimine devam etmektedir.

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

Meslek hayatına 1986 yılında Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde öğretmen olarak başlayan KOÇAK, bu yıldan itibaren Millî Eğitim Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarında öğretmen, müdür yardımcısı, okul müdürü, şube müdürü, daire başkanı ve genel müdür olarak görev yapmıştır.

Millî Eğitim Bakanlığımızın açtığı birçok hizmet içi eğitim faaliyetinde yönetici ve eğitici olarak görev yapan KOÇAK, Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce yürütülen ulusal ve uluslararası projelerde koordinatörlük yapmıştır. Çeşitli gazete ve dergilerde eğitime dair yazıları bulunmaktadır. Ekim 2021’den itibaren Adana İl Millî Eğitim Müdürlüğünde İl Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

kamudanhaber.net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum