Atatürk'e hakaret eden şube müdürü hakkında ihraç kararı

Atatürk'e hakaret eden şube müdürü hakkında ihraç kararı
Şube müdürü S.D. adlı memura, Atatürk’le ilgili hakaret içeren paylaşımlardan dolayı memuriyetten ihraç kararı verildi.

Orman Genel Müdürlüğünde şube müdürü olarak çalışan S.G., 9 Kasım 2019 tarihinde, sosyal medya hesabından "9.05'de bazıları putlarına saygı için duracaklar ayakta" şeklinde paylaşımda bulundu.

12 Kasım'da olayı soruşturmak için bir müfettiş görevlendirildi, bu müfettiş de 14 Kasım'da şube müdürünü görevden uzaklaştırdı.

Müfettiş raporu doğrultusunda, şube müdürüyle ilgili olarak memuriyetten ihraç kararı alındı. Karar, Yüksek Disiplin Kurulunun onayından sonra yürürlüğe girecek.

657 sayıl Devlet Memurları Kanununun 125. maddesinde "5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkındaki Kanuna aykırı fiilleri işlemek." suçuna "Devlet Memurluğundan çıkarma cezası verilmektedir.

Atatürk'le ilgili tartışmalarda ismi geçen şube müdürü dün TBMM'de kendisiyle ilgili açıklamalarda bulunan İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk'ü darp etmeye çalışmış, bu nedenle gözaltına alınmıştı
memurlar.net

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum