Bazı memurların 3600 ek gösterge de adı bile geçmiyor

Sağlık Bakanlığından görev yapan 750 bin personelden 200 bin kadarını sağlık hizmetleri sınıfı dışı genel idari memurlar oluşturuyor. Şef, memur, vhki, bilgisayar işletmeni,şoför, hizmetli vs gibi kadrolarda görev yapan bu personel , Sağlık hizmetleri sınıfı personeli aldığı bir takım hak ve ödemelerin çoğunu alamıyorlar.

KAMU 27.05.2022, 13:41 Editör
Bazı memurların 3600 ek gösterge de adı bile geçmiyor

Corona acilde kayıt görevini yapan, ameliyathanede hastaları hazırlayan ve taşıyan, ambulansı kullanan, filyasyona çıkan, ihale yapan, mali işlere imza atan genel idari hizmet sınıfı personel gerek döner sermayeden gerekse diğer özlük haklarından faydalanamıyor.

Sağlıkta çalışan veri hazırlama memurunun milli eğitimde , belediyede çalışan emsali memurdan gelir bakımından hiçbir farkı yok. Ancak aldıkları risk hepsinden fazla. 

Şimdi birde buna 3600 eklendi. 

3600 de ise büyük bir adaletsizlik kapıda. Sağlıkta görev yapan genel idari hizmetlerin 3600'de adı bile geçmiyor. 

Buradan  örnek vererek uyarıyoruz.  X ili eğitim araştırma hastanesinde görev yapan 2 din görevlimiz/imam 3600 ek gösterge alacak. Bu din görevlilerin bağlı olduğu şef 2200 , bağlı oldukları hastane müdürü 3000 ek gösterge alacak. Bu adalet değildir.  Bu ve buna benzer birçok sorun kapıda beklemektedir.
saglikpersoneli.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (24)
FEM 1 ay önce
Şef, memur, vhki, bilgisayar işletmeni,şoför, hizmetli vs gibi kadrolarda görev yapan bu personel , Sağlık hizmetleri sınıfı personeli aldığı bir takım hak ve ödemelerin çoğunu alamıyorlar.
Mef 4 hafta önce
Tamam zaten öyle yazmış haberde de
147.cadde 1 ay önce
Genel idari ve yardımcı hizmetler sınıfı malum sarı sendikalara üye olduğu müddetçe buna müstehaktır. MEB İl içi görev yeri değişikliği için iki okul müdürüyle görüşmeye gittim okullarda personel yok koskocaman okulun işlerini 1 personele yaptırmak istiyorlar. Ve bunu pişkin pişkin insanın yüzüne söyleyip ardından da 1950 lerden kalma yönetmeliğin arkasına sığınıyorlar o yönetmelik 20 yakın ayrı mesleği icra etmeni bekliyor ve en sonuna da müdürün verdiği görevleri yapacaktır diyor. YHS kadrosu bildiğin SÜPERMEN
YARDIMCI HİZMETLİ 1 ay önce
YHS LİLERİN ZATEN ADI GEÇMİYOR O HALDE HAKKIM HARAM OLSUN.
YHS 1 ay önce
YHS . ÇOK ALANA ÇOK, AZ ALANA AZ , ADALETMİ BU ? 2005 YILINDAN BU YANA MAĞDURİYETİMİZİN GİDERİLMESİ UMUDUYLA!!! ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H KADROSU MÜJDESİNİ BEKLİYORUZ . MÜBAŞİRLERDE OLDUĞU GİBİ .
Yhs 1 ay önce
Yhs kadro bekliyor 3600 vermesinler üç beş maaş alana versin doysunlar sandıkta hesabını soracağız dik dur eğilme
Yhs 1 ay önce
Yhs gelince bütçeye yük üç beş maaş alan 3600 alır ona yük olmaz adaletiniz batsın
Yhs 1 ay önce
Yhs üvey evlat muamelesi yapmayın çok alana çok verin az alana hiç vermeyin üç beş maaş alana verin doysunlar aç onlar aç
Yhs 1 ay önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem üç beş maaş alan versin ben vermeyeceğim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık