Belediye Başkanı, maaşlara yüzde 73 zam yaptı!

Belediye Başkanı, maaşlara yüzde 73 zam yaptı!
Düzce Belediyesi ile Hak-İş'e bağlı Hizmet İş Sendikası arasında toplu sözleşme yapılan tören ile imzalandı.

İmza törenine Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ile belediye çalışanları katıldı. En son Temmuz 2022 yılında imzalanan sözleşmeden sonra yüzde 73'lük zam alan belediye işçileri törenin yapıldığı salonda bayram havası estirdi. Belediyeye ait Mehter Takımı ise çaldığı marşlar ile bayram havasına eşlik etti.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

"Yüzce 73 zam vereceğiz"

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yapılan toplu iş sözleşmesiyle ortama bir çalışanın alacağı maaşın 12 bin 650 TL olduğunu belirterek "En son toplu iş sözleşmesi yapan Bolu'ydu. Bolu'nun üstüne çıktık. Ortalama bir arkadaşımızın alacağı maaş 12 bin 650 lira. Arkadaşlar bu Temmuz'da gelen zamlardan sonra dikkate alırsak yüzde 73 artış demek. Geçen sene Ocak ayına göre bakarsak yüzde 143 artış demek. Komşu illere göre en yüksek rakamı biz veriyoruz. Maaşlarınızı zamanında alacaksınız hep beraber çok çalışacağız, bu şehri Türkiye'nin en iyi, en yaşanabilir, en güzel, en temiz, her şeyiyle en mükemmel şehirlerinden birisi yapacağız. Bunda kararlıyız hayırlı olsun" ifadelerinde bulundu.
İHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.