Çalışma Bakanı Bilgin'den '3600 ek gösterge' açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Kamu personelinin 3600 ek gösterge meselesi, mayıs ayı içerisinde bitireceğimiz çalışmalardan bir tanesi" dedi.

KAMU 26.04.2022, 21:50 Editör
Çalışma Bakanı Bilgin'den '3600 ek gösterge' açıklaması

Gümüşhane İl Özel İdaresi'nde düzenlenen iftar programına katılan Bakan Bilgin, programın sonunda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

"Çalışmalarımız nihayete ermek üzere bu ay içerisinde tamamlayacağız"

3600 ek gösterge ile ilgili açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Enflasyonun tahribatlarına karşı koruyacak yeni çalışmalarımız var. Önümüzdeki günlerde sayın Cumhurbaşkanımızın daha kapsamlı bir şekilde bu konuyu kamuoyuyla paylaşacağını söylüyorum. Bütün çalışanlarımız asgari ücretliler, emekliler, memurlar, kamu personelleri, işçi ve memur emeklileri bütün bunlar herkes bilsin ki Türk devleti sosyal hukuk devletidir ve çalışanlarını mutlaka korur, hepsiyle ilgili de çalışmalarımız devam etmektedir. Bunları programımıza göre kamuoyuyla paylaşacağız.

Kamu personelinin 3600 ek gösterge meselesi, mayıs ayı içerisinde bitireceğimiz çalışmalardan bir tanesi. Onu da kapsamlı bir şekilde ele aldık, çalışmalarımız nihayete ermek üzere bu ay içerisinde tamamlayacağız ve milletimizle de bunu paylaşacağız. Dolayısıyla çalışanlarımız şundan emin olsunlar, devletimiz sizi asla unutmadı. Türkiye'nin işçileri, Türkiye'nin emekçileri, emeklileri Türk devleti sizin yanınızdadır. Bu enflasyonun tahribatını ortadan kaldıracak çalışmalar önümüzdedir bunları adım adım kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

İHA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (10)
Cengiz karaca 6 ay önce
Sıktınız artık
Oy düştükçe önümüze getirin durum
Önce emekli ikramiyelerini artırın
Memur 6 ay önce
Lise mezunu imamlara 3600 verın geri kalan memurlarada ünüversite 4 yıllık bitirenler den bu şekilde cıkarsa tüm memurlar mahkemeye vermek gerek
MEMUR 6 ay önce
Taşerondan kadroya geçen İşçi Kadrosunda ki çalışanlar şubat ayında maaş+tediye, mart ayında maaş +ikramiye, nisan ayında maaş + tediye aldılar şuan işçilerin yıllık bazda kazançları sağlık personelini geçti. Neden buna kimse bu durumun haksızlık olduğunu dile getirmiyor. Yıllardır memur olarak çalışmaktayım ne ikramiye ne tediye nede ek ödeme gördük. Duyun Bilin İstedim
BELEŞçiliğe alıştırılmak. 6 ay önce
Taşeronlara beleş kadro verilmesi, memurlarda beleş statü değişikliği yapılması, ... vb.leri kamuda çalışma barışını olumsuz etkilemiştir. Seçime yönelik insiyatifler / uygulamalar, MEVZUATı rafta bırakmıştır. Adam kayırmacılık, torpil, iltimas, ... (ne yazık ki) rutin haline gelmiştir.
Yhs 6 ay önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem sözünüzü tutmadınız
Yhs 6 ay önce
Yhs ıslatıp ıslatıp getirin sizin sonunuz olacak inşAllah kafa yapın bizde sandıkta yapacağız
Ali 6 ay önce
Ek göstergede 3600 3600 hiç asağidaki lise,ortakul ve ilkokul mezunlarina aciklama yok.
LİSANS MEZUNU HİZMETLİ 6 ay önce
YHS İÇİN HİÇ BİR AÇIKLAMA YOK SAYIN BAKANIMIZIN BU DURUMDAN HABERİ VARMI ACABA. YHS Lİ PERSOBEL EK ÖDEME ALMIYOR !!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
parçalı az bulutlu